Temos
NO-SPA forte
Vaistinis preparatas: NO-SPA forte
Puslapis: 2


Terapinėmis dozėmis geriamas drotaverinas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Jeigu pasireiškė nepageidaujamas poveikis, reikia spręsti individualiai, ar pacientas gali vairuoti ir valdyti mechanizmus.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Klinikinių tyrimų metu pastebėti šalutiniai poveikiai pateikiami pagal organų klases ir mažėjančio sunkumo tvarka.

Labai dažni (>1/10); dažni (nuo >1/100 iki <1/10); nedažni (nuo >1/1000 iki <1/100); reti (nuo >1/10 000 iki <1/1000); labai reti (<1/10 000); dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Virškinimo trakto sutrikimai

Reti: pykinimas, vidurių užkietėjimas.

Nervų sistemos sutrikimai

Reti: galvos skausmas, vertigo tipo galvos svaigimas, nemiga.

Širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai

Reti: širdies plakimas, hipotenzija

Imuninės sistemos sutrikimai

Reti: alerginė reakcija (angioedema, dilgėlinė, išbėrimas, niežulys) (žr. 4.3 skyrių).

4.9 Perdozavimas

Perdozavimo atveju paciento būklė turi būti atidžiai stebima, taikomas simptominis ir palaikomasis gydymas.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – vaistiniai preparatai nuo funkcinių žarnyno sutrikimų, ATC kodas – A03A D02

Drotaverinas yra izochinolino darinys, kuris slopina lygiųjų raumenų fermentą fosfodiesterazę IV (FDE IV) ir sukelia spazmus slopinantį poveikį. Dėl FDE IV slopinimo padidėja cATF koncentracija, dėl to aktyvuojamas miozino lengvosios grandinės fermentas kinazė ir lygieji raumenys atsipalaiduoja. Drotaverinas in vitro slopina fermentą fosfodiesterazę (FDE) IV, bet neslopina fermentų FDE III ir FDE V. Praktiškai, FDE IV yra labai svarbi, mažinant lygiųjų raumenų kontraktiliškumą, dėl to selektyvūs FDE IV inhibitoriai gali būti veiksmingi, esant padidėjusio lygiųjų raumenų susitraukimo sutrikimui ir kitoms ligoms, susijusiomis su virškinimo trakto spazmais.

Miokardo ir kraujagyslių lygiųjų raumenų cATF daugiausia hidrolizuoja FDE III izofermentai, todėl, būdamas veiksmingu spazmoliziniu vaistiniu preparatu drotaverinas nesukelia nepageidaujamo poveikio širdžiai ir stipraus terapinio poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai.

Vaistinis preparatas veiksmingas tiek nervinės, tiek raumeninės kilmės lygiųjų raumenų spazmų šalinimui. Nepriklausomai nuo autonominės inervacijos tipo drotaverinas sukelia poveikį virškinimo trakto, tulžies pūslės ir latakų, šlapimo ir lyties organų ir kraujagyslių sistemos lygiesiems raumenims.

Dėl drotaverino sukeliamo kraujagyslių išsiplėtimo gerėja audinių kraujotaka.

Drotaverino poveikis yra stipresnis, jis greičiau ir geriau rezorbuojamas bei mažiau jungiasi su kraujo baltymais už papaveriną. Pareneraliai vartojamas papaverinas sukelia nepageidaujamą kvėpavimo sužadinimą, o drotaverinis – ne, todėl jis yra pranašesnis už papaveriną.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Išgertas ar parenteraliai vartojamas drotaverinas greitai ir visiškai rezorbuojamas į kraują ir prisijungia prie albuminų, alfa ir beta globulinų.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos