Temos
Nimesil
Vaistinis preparatas: Nimesil
Puslapis: 2


Sunkus inkstų veiklos sutrikimas.

Kepenų veiklos sutrikimas.

Karščiavimas ir (arba) į gripą panašūs simptomai.

Jaunesni kaip 12 metų vaikai.

Paskutinieji trys nėštumo mėnesiai ir žindymo laikotarpis (žr. 4.6 ir 5.3 skyrius).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Nepageidaujamą poveikį galima sumažinti vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei (žr. 4.2 skyrių ir žemiau aprašytą riziką virškinimo traktui bei širdies ir kraujagyslių sistemai).

Jei vaistinis preparatas nesukelia pagerėjimo, jo vartojimą reikia nutraukti.

Nimesil negalima vartoti kartu su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), tarp jų su ciklooksigenazės-2 inhibitoriais. Pacientams reikia nurodyti, kad vartojant Nimesil reikia susilaikyti nuo kitų skausmą malšinančių vaistų vartojimo.

Pranešama apie retai pasitaikančias dėl Nimesil vartojimo sunkias kepenų reakcijas, įskaitant labai retus mirties atvejus (žr. taip pat 4.8 skyrių). Gydymą Nimesil reikia nutraukti, jei pacientams atsiranda požymių, kurie gali būti kepenų funkcijos pažeidimo simptomai (pvz., apetito nebuvimas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, nuovargis, tamsi šlapimo spalva) arba pakinta kepenų funkcijos rodikliai. Šiems pacientams pakartotinai skirti vartoti nimesulido negalima. Kai vaisto buvo vartojama trumpai, kepenų pažeidimai dažniausiai buvo grįžtamojo pobūdžio.

Jei nimesulidą vartojantiems pacientams atsiranda karščiavimas ir (arba) į gripą panašūs simptomai, jo vartojimą reikia nutraukti.

Gyvybei pavojingas kraujavimas iš virškinimo trakto, išopėjimas ir perforacija aprašyti vartojant visus NVNU bet kuriuo gydymo momentu. Jie gali būti su įspėjamaisiais simptomais arba be jų, esant anamnezėje nurodymams apie sunkias virškinimo trakto komplikacijas arba be tokių nurodymų.

Kraujavimo iš virškinimo trakto, išopėjimo ir perforacijos rizika padidėja, kai vartojamos didesnės NVNU dozės, kai pacientai anamnezėje nurodo buvusią opą, ypač tuomet, kai pacientas pasako apie buvusias opos komplikacijas – kraujavimą arba perforaciją (žr. 4.3 skyrių), taip pat senyviems pacientams. Šiuos pacientus reikia gydyti vartojant mažiausią galimą dozę.

Reikia apsvarstyti derinio su apsauginiais preparatais (pvz., mizoprostoliu arba protonų siurblio inhibitoriais) tinkamumą šiems pacientams, taip pat pacientams, kuriems reikia vartoti mažą aspirino dozę ar kitus vaistus, galinčius padidinti virškinimo trakto sutrikimų pavojų (žr. 4.5 skyrių).

Pacientai, kurie anamnezėje nurodo toksinį virškinimo trakto pažeidimą, ypač senyvi pacientai, turi pranešti apie bet kokius neįprastus virškinimo simptomus (kraujavimą iš virškinimo trakto), ypač pradėjus vaisto vartoti.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos