Temos
ACC Long
Vaistinis preparatas: ACC Long
Puslapis: 2


ACC Long sudėtyje yra natrio junginių. Pacientams, kurių dietoje yra ribojamas natrio (valgomosios druskos) kiekis, reikia atsižvelgti į medikamento sudėtyje esantį natrio kiekį (žr. 4.2 skyrių “Dozavimas ir vartojimo būdas”).

Šio vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės, todėl jo negalima skirti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas, gliukozės ir galaktozės malabsorbcija arba sacharazės ir izomaltazės stygius.

Vaisto sudėtyje yra manitolio. Jis gali truputį laisvinti vidurius.

4.5. Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Antibiotikai

Tetraciklino hidrochlorido ir acetilcisteino reikia vartoti atskirai. Tarp šių vaistų vartojimo turi būti ne mažesnis kaip 2 val. intervalas (tai nebūtina vartojant doksiciklino).

Tyrimų in vitro, kurių metu medžiagos buvo tiesiogiai maišomos, duomenimis, acetilcisteinas ar kitokie gleives skystinantis preparatai mažina antibiotikų veiksmingumą. Vis dėlto, saugumo sumetimais antibiotikų gerti kartu su acetilcisteinu nereikėtų, tarp šių vaistų grupių vartojimo turėtų būti mažiausiai 2 valandų intervalas. Tačiau tai netaikoma gydant cefiksimu ir lorakarbefu.

Tyrimų in vitro duomenimis, acetilcisteinas nesiderina su pusiau sintetiniais penicilinais, tetraciklinais, cefalosporinais bei aminoglikozidais, tačiau su amoksiciklinu, doksiciklinu, eritromicinu, tiamfenikoliu bei cefuroksimu jo vartoti galima.

Vaistiniai preparatai nuo kosulio

Jei acetilcisteino vartojama kartu su vaistiniais preparatais nuo kosulio, dėl sumažėjusio kosulio reflekso gali susikaupti pavojingas sekreto kiekis, todėl nustatyti, ar šių vaistų galima vartoti kartu, reikia labai tiksliai.

Gliceriltrinitratas

Yra duomenų, kad acetilcisteinas stiprina kartu vartojamo glicerolio trinitrato (nitroglicerino) kraujagysles plečiantį bei trombocitų agregaciją slopinantį poveikį. Ar toks poveikis reikšmingas klinikai, neaišku.

4.6. Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Klinikinių duomenų apie acetilcisteino vartojimą nėštumo metu nėra. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo poveikio nėštumo eigai, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar postnataliniam vystymuisi neparodė (žr. 5.3 skyrių). Duomenų ar vaisto patenka į motinos pieną nėra.

Nėščioms moterims ir žindyvėms skiriama tik gerai įvertinus vaisto naudos ir rizikos santykį.

4.7. Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti machanizmus

Įtakos gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.



4.8. Nepageidaujamas poveikis

Nepageidaujami reiškiniai skirstomi pagal toliau nurodytas dažnio kategorijas: labai dažni (( 1/10), dažni (( 1/100 ir < 1/10), gana reti (( 1/1000 ir < 1/100), reti (( 1/10 000 ir < 1/1000) ir labai reti (< 1/10 000), tarp jų pavieniai atvejai.

Imuninės sistemos sutrikimai

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos