Temos
Latanoprost Actavis
Vaistinis preparatas: Latanoprost Actavis
Puslapis: 3


Stebėti geltonosios dėmės edemos atvejai (žr. 4.8 skyrių), daugiausia pacientams, kuriems yra afakija, pseudofakija ir kartu plyšusi užpakalinė lęšiuko kapsulė arba lęšiukas priekinėje kameroje, arba pacientams, kuriems yra žinomų cistoidinės geltonosios dėmės edemos rizikos veiksnių (pvz., diabetinė retinopatija ir tinklainės venos okliuzija). Pacientus, kuriems yra afakija, pseudofakija ir kartu plyšusi užpakalinė lęšiuko kapsulė arba lęšiukas priekinėje kameroje, bei pacientus, kuriems yra žinomų cistoidinės geltonosios dėmės edemos rizikos veiksnių, Latanoprost Actavis reikia gydyti atsargiai.

Pacientus, kuriems yra iritą ar uveitą skatinančių rizikos veiksnių, Latanoprost Actavis reikia gydyti atsargiai.

Astma sergančių pacientų gydymo patirtis yra maža, tačiau vaistiniu preparatu gydant po to, kai jis pateko į rinką, stebėti keli astmos ir (arba) dusulio pasunkėjimo atvejais. Vadinasi, astma sergančius pacientus Latanoprost Actavis reikia gydyti atsargiai, kol bus sukaupta pakankamai patirties (žr. ir 4.8 skyrių).

Buvo odos aplink akiduobę spalvos pokyčių atvejų, daugiausia japonams. Iki šiol sukaupta patirtis rodo, kad odos aplink akiduobę pokyčiai yra laikini ir kai kuriais atvejais išnyksta gydymą Latanoprost Actavis tęsiant.

Latanoprostas palaipsniui gali keisti gydomos akies blakstienas ir aplink ją esančios srities kūno plaukelius. Pokyčiai yra blakstienų ir plaukelių pailgėjimas, sustorėjimas, pigmentacija, kiekio padidėjimas ir blakstienų augimas neteisinga kryptimi. Blakstienų pokyčiai yra laikini, gydymą nutraukus, jie išnyksta.

Šio vaistinio preparato sudėtyje yra benzalkonio chlorido, kuris gali dirginti akis. Reikia vengti vaistinio preparato sąlyčio su minkštaisiais kontaktiniais lęšiais. Prieš instiliavimą kontaktinius lęšius reikia išimti ir po 15 min. vėl įdėti (žr. 4.2 skyrių). Žinoma, kad benzalkonio chloridas keičia minkštųjų kontaktinių lęšių spalvą. Pastebėta, kad benzalkonio chloridas sukelia taškinę keratopatiją ir (arba) toksinę opinę keratopatiją bei gali dirginti akis. Dažnai arba ilgai Latanoprost Actavis vartojančius pacientus, kurių akys sausos arba kurių ragena sutrikusi, būtina atidžiai stebėti.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Sąveikos tyrimų neatlikta.

Gydant dviem prostaglandinų analogų akių preparatais, buvo paradoksinio akispūdžio padidėjimo atvejų, todėl vartoti dviejų arba daugiau prostaglandinų, prostaglandinų analogų arba prostaglandinų darinių preparatų nerekomenduojama.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Reikiamų duomenų apie latanoprosto vartojimą nėštumo metu nėra. Preparatui būdingas kenksmingas farmakologinis poveikis nėštumo eigai, vaisiui ir naujagimiui, todėl Latanoprost Actavis nėštumo metu vartoti negalima.

Žindymo laikotarpis

Latanoprosto ir jo metabolitų gali patekti į motinos pieną, todėl kūdikį krūtimi maitinančių moterų Latanoprost Actavis gydyti negalima arba žindymą reikia nutraukti.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos