Temos
Presid
Vaistinis preparatas: Presid
Puslapis: 2


4.4 Specialūs perspėjimai, atsargumo priemonės

Kai kuriais atvejais PRESID, kaip ir kiti vazodilatatoriai, gali sukelti sunkią hipotenziją, kurią jautresniems žmonėms galima supainioti su miokardo išemija. Nėra įrodymų, kad vaistinis preparatas gali būti veiksmingas miokardo infarkto antrinei profilaktikai.

Vaistinio preparato efektyvumas ir saugumas, gydant piktybinę hipertenziją, netyrinėti.

Netirtas vaistinio preparato saugumas ir veiksmingumas vaikams, todėl negalima šio vaistinio preparato skirti vaikams.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Jeigu šis vaistinis preparatas vartojamas kartu su medžiagomis, kurios sąveikauja su kepenų P450 3A4 fermentų sistema, tai gali sukelti felodipino koncentracijos pokyčių kraujo plazmoje.

Fermentų inhibitoriai (pvz., cimetidinas, eritromicinas, itrakonazolis, ketokonazolis, ritonaviras, sakvinaviras, chinidinas) didina felodipino koncentraciją kraujo plazmoje, todėl skiriama PRESID dozė turi būti sumažinta, kai šio vaistinio preparato skiriama kartu su išvardytais vaistiniais preparatais.

Fermentų induktoriai (pvz., fenitoinas, karbamazepinas, rifampicinas ir barbitūratai) gali sumažinti felodipino koncentraciją kraujo plazmoje, todėl kartu skiriamo PRESID dozė turi būti padidinta.

Jei kartu skiriama digoksino, tai felodipino dozės koreguoti nereikia.

Felodipino intensyvus jungimasis su kraujo plazmos baltymais neturi įtakos kitų vaistinių preparatų, kurie intensyviai jungiasi su kraujo plazmos baltymais (pvz., varfarinas), laisvosioms frakcijoms.

Greipfruto sultyse esantys flavonoidai didina felodipino koncentraciją kraujo plazmoje ir jo pasisavinimą, todėl, vartojant PRESID, šių sulčių gerti negalima.

Antihipertenziniai vaistiniai preparatai prailgina felodipino hipotenzinį poveikį. Simpatomimetikai mažina felodipino poveikį.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Griežtai draudžiama PRESID skirti nėščioms moterims.

Felodipino patenka į motinos pieną, tačiau neaišku, ar šis vaistinis preparatas turi neigiamo poveikio kūdikiams. Žindančios moterys gali vartoti šį vaistinį preparatą tik tuo atveju, jei gydymo poveikis didesnis už galimą pavojų kūdikiui.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus

PRESID gali, ypač gydymo pradžioje arba pakeitus dozę, turėti neigiamos įtakos gebėjimui vairuoti arba valdyti mechanizmus.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Kaip ir kiti kalcio kanalų blokatoriai šis vaistinis preparatas gali sukelti veido raudonį, galvos skausmą, širdies permušimus, galvos svaigimą ir nuovargį. Šie poveikiai laikini ir dažniausiai pasireiškia pradėjus vartoti vaistinį preparatą arba padidinus jo dozę.

Be to, priklausomai nuo dozės, gali atsirasti kulkšnių patinimas, kurio priežastis yra prekapiliarinė vazodilatacija.

Pacientams, sergantiems dantenų uždegimu arba periodontoze, gali nežymiai patinti dantenos. To galima išvengti laikantis burnos higienos.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos