Temos
Skrandžio kataras (gastritas)


Būna nuo blogo vandens, bet svarbiausia - nuo netinkamo maisto. Yra ūminis ir lėtinis gastritas.

Ūminio gastrito požymiai: ligonis vemia, netenka apetito, pučia pilvą, apsivelia liežuvis, atsiranda sunkumo jausmas duobutėje po krūtinkauliu, skauda galvą. Ūminį gastritą gydyti lengviau negu lėtinį, ir tinkamai gydant jis gali praeiti per keletą dienų.

Pirmiausia reikia išvalyti skrandį ir visą parą nieko nevalgyti, o paskui tik skystą, neriebų maistą nedidelėmis porcijomis. Jeigu skauda skrandį, reikia dėti ant pilvo karštus kompresus arba šildyklę su karštu vandeniu. Rytą ir vakare daryti sodos, boro rūgšties arba ramunėlių klizmas.

Esant lėtiniam gastritui požymiai tokie pat, tik silpnesni, be to, dar jaučiamas nemalonus kvapas iš burnos ir vidurių užkietėjimas. Gydyti reikia taip: klizmos, griežta dieta - nieko riebaus, sūraus, aštraus, kuo mažiau saldaus maisto, jokių alkoholinių gėrimų. Reikia valgyti po truputį, bet dažnai, nes negalima palikti skrandžio tuščio, ir labai gerai sukramtyti. Iš pradžių geriausia maitintis klijingomis perkoštomis sriubomis, košėmis, liesa mėsa. Naudinga gerti kuo daugiau arbatos, ypač žalios, bet tik ne valgant, valgyti daug virtų raudonųjų burokėlių.

Liaudies medicinos priemonės nuo lėtinio gastrito - rauginti kopūstai (ypač jų sunka) ir grikių košė, taip pat pelynų užpilas - tris kartus per parą po valgomąjį šaukštą. Ypač naudingas sudžiovintų obels žiedų užpilas - vienas arbatinis šaukštelis stiklinei verdančio vandens. Jį reikia gerti po truputį visą dieną.



<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas straipsnis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos