Temos
ZARANTA
Vaistinis preparatas: ZARANTA
Puslapis: 4


Jeigu yra šių rizikos veiksnių, reikia įvertinti laukiamos gydymo naudos bei rizikos santykį ir stebėti pacientus, kuriems yra šių rizikos veiksnių. Jei KK koncentracija gerokai padidėjusi (daugiau kaip 5 kartus viršija viršutinę normos ribą), gydymo pradėti negalima.

Gydymo metu

Pacientams reikia paaiškinti, kad jie nedelsdami praneštų apie dėl neaiškios priežasties atsiradusį raumenų skausmą, silpnumą ar mėšlungį, ypač jeigu taip pat vargina bendras negalavimas arba karščiavimas. Tokiems pacientams reikia nustatyti KK aktyvumą. Jei jis pastebimai padidėjęs (daugiau kaip 5 kartus viršija viršutinę normos ribą) arba raumenų pažeidimo simptomai yra sunkūs ir kasdien sukelia diskomfortą, gydymą reikia nutraukti (net jei KK aktyvumas mažiau kaip 5 kartus didesnis už viršutinę normos ribą). Jei simptomai išnyksta, o KK aktyvumas sunormalėja, gali būti tikslinga vėl skirti vartoti mažiausią ZARANTA arba kito HMG KoA reduktazės inhibitoriaus dozę atidžiai stebint pacientą. Pacientams, kuriems nėra jokių simptomų, tirti KK aktyvumo nebūtina.

Klinikinių tyrimų metu nedideliam skaičiui pacientų, vartojusių rozuvastatiną kartu su kitais vaistais, dažnesnių nepageidaujamų skeleto raumenų reiškinių nenustatyta. Tačiau vartojant kitus HMG KoA reduktazės inhibitorius kartu su fibratais, įskaitant gemfibrozilį, ciklosporiną, nikotino rūgštį, azolų grupės vaistus nuo grybelinės infekcijos, proteazės inhibitorius ar makrolidų grupės antibiotikus, miozitas ir miopatija pasireiškė dažniau. Kartu su kai kuriais HMG KoA reduktazės inhibitoriais vartojamas gemfibrozilis didina miopatijos pavojų, todėl kartu su rozuvastatinu šio vaisto vartoti nerekomenduojama. Rozuvastatino derinių su fibratais ar niacinu poveikio lipidų koncentracijai naudą reikia palyginti su galima rizika. Kartu su fibratais negalima vartoti 40 mg rozuvastatino per parą (žr. 4.5 ir 4.8 skyrius).

ZARANTA negalima vartoti pacientams, sergantiems ūminėmis ar sunkiomis ligomis, kai kyla miopatijos įtarimas arba inkstų nepakankamumo dėl rabdomiolizės pavojus (pvz., sergantiems sepsiu, hipotenzija, atliekant didelės apimties operaciją, po traumų, kai smarkiai sutrikęs metabolizmas, endokrininės sistemos veikla arba elektrolitų pusiausvyra ar atsiranda nekontroliuojamų traukulių).

Poveikis kepenims

ZARANTA, kaip ir kitus HMG KoA reduktazės inhibitorius, reikia atsargiai skirti pacientams, piktnaudžiaujantiems alkoholiniais gėrimais ir (arba) sirgusiems kepenų ligomis.

Rekomenduojama atlikti kepenų funkcijos tyrimus prieš pradedant gydymą ir po 3 gydymo mėnesių. Jei transaminazių aktyvumas serume daugiau kaip 3 kartus viršija viršutinę normos ribą, reikia nutraukti ZARANTA vartojimą arba sumažinti jo dozę. Vaistui esant rinkoje gauta pranešimų apie dažnesnį kepenų pažeidimą (daugiausia padidėjusį transaminazių aktyvumą) vartojant 40 mg dozes.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos