Temos
Vitaminas A+E extra
Vaistinis preparatas: Vitaminas A+E extra
Puslapis: 1


PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Vitaminas A+E extra 2500 TV/50 mg minkštos kapsulės

2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje kapsulėje yra 2500 TV retinolio acetato (vitamino A), 50 mg DL-? tokoferolio acetato (Vitamino E).

Retinolio (vitamino A) aktyvumas pateikiamas kaip retinolio aktyvumas arba išreiškiamas tarptautiniais vienetais (TV). 1 TV biologinis aktyvumas atitinka 0,0003 mg trans-retinolio aktyvumą.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.

3. FARMACINĖ FORMA

Minkštos kapsulės.

Minkštos apvalios kapsulės su šviesiai geltonos arba šviesiai rudos spalvos kietu želatininiu apvalkalu su siūle, užpildytos aliejiniu tirpalu.

4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Vitaminų A ir E trūkumas ir jo profilaktika.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Vitamino A paros poreikis sveikiems žmonėms yra maždaug 25000 TV, bet jis didesnis nėštumo, žindymo ir augimo laikotarpiu. Rekomenduojama vitamino E paros norma vyresniems kaip 10 metų žmonėms yra 15 mg vyrams ir 12 mg moterims.

Profilaktikai rekomenduojama gerti vieną kapsulę per dieną. Vitaminų trūkumui gydyti – po 1 kapsulę 2-3 kartus per parą.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Hipervitaminozė.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Preparatą dozuojant netinkamai, gali pasireikšti hipervitaminozė.

Šalutinis poveikis, vartojant retinoidų, gali sumuotis, todėl pacientus reikia įspėti, kad nevartotų Vitamino A+E extra 2500 TV/50 mg minkštų kapsulių su kitokiais medikamentais, kurių sudėtyje yra vitamino A darinių.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Geriamasis cholestiraminas ir neomicinas sumažina vitamino A absorbciją, nes jie sumažina tulžies rūgščių kiekį ir padengia virškinimo trakto spindžio micelių fazę. Mineralinis aliejus gali trukdyti vitaminų A ir E absorbcijai, todėl jų negalima vartoti kartu.

Didelės vitamino A dozės gali sustiprinti antikoaguliacinį varfarino poveikį.

Kai kurie tyrimai rodo, kad vitaminas A gali iškreipti plazmos cholesterolio koncentracijos matavimo Zlatkio ir Zako metodu bei bilirubino koncentracijos matavimo Ehrlicho metodu rezultatus.

Vitaminas E ir jo metabolitai gali veikti priešingai negu vitaminas K, todėl pacientams, geriantiems antikoaguliantų ar estrogenų, didelės vitamino E dozės kelia kraujavimo pavojų.

Vitaminas E gali skatinti vitamino A absorbciją ir pasiskirstymą organizme bei apsaugoti nuo vitamino A hipervitaminozės, bet toks poveikis nėra aiškiai įrodytas.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos