Temos
nicorette mint
Vaistinis preparatas: nicorette mint
Puslapis: 1


PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

nicorette mint 2 mg vaistinė kramtomoji guma

nicorette mint 4 mg vaistinė kramtomoji guma

2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Viename nicorette mint 2 mg kramtomosios gumos gabalėlyje yra 10 mg nikotino rezinato, atitinkančio 2 mg nikotino.

Viename nicorette mint 4 mg kramtomosios gumos gabalėlyje yra 20 mg nikotino rezinato, atitinkančio 4 mg nikotino.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.

3. FARMACINĖ FORMA

Vaistinė kramtomoji guma.

nicorette mint 2 mg vaistinė kramtomoji guma

Rusvai gelsvas kvadrato formos 14 x 14 x 5 mm dydžio kramtomosios gumos gabalėlis.

nicorette mint 4 mg vaistinė kramtomoji guma

Geltonas kvadrato formos 14 x 14 x 5 mm dydžio kramtomosios gumos gabalėlis.

4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Priklausomybei nuo tabako gydyti, lengvinant nutraukimo simptomus, kad būtų lengviau laikinai susilaikyti nuo rūkymo, o apsisprendus, mesti rūkyti. Rūkoriams, kurie nepajėgia arba dar nepasirengę staigiai nutraukti rūkymo, kramtomoji guma gali būti naudojama kaip programos, padedančios mažinti rūkymą prieš visišką jo nutraukimą, dalis.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Vaikai ir paaugliai

Be gydytojo nurodymo nicorette kramtomosios gumos negalima vartoti jaunesniems kaip 18 metų asmenims, nes trūksta duomenų apie šių asmenų gydymą Nicorette kramtomąją guma.

Suaugusieji ir senyvi asmenys

Pradinė dozė parenkama individualiai, ji priklauso nuo to, kokio stiprumo yra priklausomybė nuo nikotino. Paprastai pakanka 8—12 tam tikro stiprumo kramtomosios gumos gabalėlių per dieną. Labai priklausomiems rūkoriams (pagal Fagerstriomo priklausomybės nuo nikotino testą (FPNT) ?6 arba surūko ?20 cigarečių per dieną) arba tiems, kuriems nepavyko mesti rūkyti, vartojant 2 mg gumą, iš pradžių reikia vartoti 4 mg dozę. Kitiems pacientams iš pradžių reikia vartoti 2 mg stiprumo dozę. Nevartoti daugiau kaip 24 gumos gabalėlių per dieną.

Metant rūkyti

Gumą reikia vartoti mažiausiai 3 mėnesius. Gumos kiekis palaipsniui turi būti mažinamas. Vartojimą nutraukti tuomet, kai pakanka 1—2 gumos gabalėlių per dieną.

Mažinant rūkymą

Guma kramtoma tarp rūkymų, kai labai norisi užsirūkyti, kad laikas nerūkant būtų kuo ilgesnis ir būtų kiek įmanoma mažiau rūkoma. Jeigu per šešias savaites per parą surūkomų cigarečių skaičius nesumažėja, būtina pasitarti su specialistais.

Kai tik jaučiama, kad įmanoma mesti rūkyti, bet ne vėliau kaip po 6 mėnesių, reikia pamėginti tai padaryti. Jeigu per 9 mėnesius rimtai nemėginama mesti rūkyti, būtina pasitarti su specialistais.

Nerekomenduojama nuolat vartoti gumą ilgiau kaip 12 mėnesių. Kai kuriems buvusiems rūkoriams gumą gali prireikti vartoti ilgiau, kad nepradėtų vėl rūkyti. Patariama su savimi turėti gumos, jei vėl staiga atsirastų potraukis rūkyti.

Patarimai ir paciento palaikymas paprastai pagerina gydymo rezultatus.

4.3 Kontraindikacijos

Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos