Temos
Plaukai

Puslapis: 4

Jeigu į ausį įropojo vabzdys, reikia kuo greičiau priversti jį išropoti, kol jis ten dar nepadėjo kiaušinėlių. Reikia iš pradžių įlašinti į ausį keletą lašų šilto aliejaus, o po poros valandų pradėti švirkšti šiltą vandenį tol, kol vabzdys išsiplaus. Jeigu jis ilgiau ten liks, greit pradės ausį skaudėti, ūžti ausyje, kol pagaliau vabzdys išeis arba nugaiš.

Jei į ausį įkištas didesnis daiktas - saga, akmenukas ar pan., reikia kreiptis į gydytoją, nes pačiam krapštant lengvai galima pažeisti ausies būgnelį.

Gerklėje dažniausiai įstringa kaulai, vinys, smeigtukai,, monetos, stiklo gabaliukai ir kt. Reikia pasistengti sukelti vėmimą, o jeigu daiktas nepasišalina - kreiptis į gydytoją.

Jei į gerklas patenka koks mažas daiktas, pavyzdžiui, trupinys, jis gali išeiti kosėjant. Bet jeigu daiktas, ypač slidus arbūzo kauliukas, nuslinko gilyn ir vaikas ima dusti (beveik visada taip atsitinka vaikams), reikia kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

Jei koks nors nedidelis daiktas, pavyzdžiui, persiko kauliukas, įstrigo stemplės pradžioje, jį galima pašalinti vėmimu. Jei neišeis ir įstrigs stemplės gale, prie pat skrandžio, reikia gerti vandenį ir valgyti kuo daugiau duonos plutų, kad nustumtų daiktą į skrandį. Be to, reikia valgyti kuo daugiau virtų bulvių - jos aptraukia daiktą ir kartu su savimi nuneša į žarnas.

Jeigu užsirysite ašaka, valgykite kuo daugiau juodos duonos minkštimo. Be to, galima įsidėti į burną gabaliuką cukraus ir čiulpti. Kai visas cukrus ištirps, reikia jį su seilėmis iš karto nuryti. Kartu su seilėmis tolyn nueis ir ašaka.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas straipsnis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos