Temos
Heparin Sodium Panpharma
Vaistinis preparatas: Heparin Sodium Panpharma
Puslapis: 2


Pirmą kartą gydant heparinu, minėti sutrikimai (galbūt imuninės-alerginės kilmės) dažniau gali pasireikšti tarp 5-osios ir 21-osios gydymo dienos.

HEPARIN SODIUM PANPHARMA sudėtyje yra 10 mg/ml benzino alkoholio. Negalima skirti neišnešiotiems kūdikiams ir naujagimiams. Kūdikiams ir vaikams iki 3 metų gali sukelti toksinių ir anafilaktoidinių reakcijų.

Atsargumo priemonės

Prieš gydymą ir gydant dukart per savaitę rekomenduojama biologinė kontrolė laboratoriniais tyrimais (trombocitų skaičiaus tyrimu).

Jei pasirodo, kad reikia ilgai gydyti, tokios schemos būtina laikytis bent pirmąjį mėnesį. Vėliau tarpus tarp tyrimų galima ilginti.

Heparino natrio druska reikia gydyti ypač atsargiai, kai yra padidėjęs kraujavimo pavojus.

Heparino natrio druska kontraindikuojama gydyti ligonius, sergančius trombocitopenija, hemofilija, poūminiu bakteriniu endokarditu, taip pat ligonius, kuriems neseniai atlikta operacija tokioje vietoje, kur kraujavimas būtų ypač pavojingas.

Ambulatoriniai ligoniai turi žinoti, kad dėl traumos gali būti didesnis kraujavimo pavojus.

Heparino natrio druska reikia atsargiai gydyti ligonius, kuriems yra kepenų nepakankamumas, inkstų nepakankamumas, hipertenzija, kraujagyslių ligos, buvusios opos ar bet koks sutrikimas, dėl kurio būna padidėjęs kraujavimo pavojus.

Jautrumą heparinui įvertinti rekomenduojama sušvirkšti bandomąja dozę.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Nerekomenduojami deriniai

Su salicilatais (geriamaisiais) – gali padidėti kraujavimo pavojus (salicilatai trikdo trombocitų funkciją ir veikia skrandžio bei dvylikapirštės žarnos gleivinę). Skausmui ir temperatūrai mažinti reikia vartoti kitus vaistus.

Su nesteroidiniais uždegimą slopinančiais vaistais (geriamaisiais) – gali padidėti kraujavimo pavojus (dėl trombocitų funkcijos slopinimo ir poveikio skrandžio bei dvylikapirštės žarnos gleivinei).

Jei tokio derinio negalima išvengti, būtina dažna klinikinė ir biologinė kontrolė.

Su tiklopidinu – gali padidėti kraujavimo pavojus (tiklopidinas slopina trombocitų funkciją).

Vienu metu gydyti tiklopidinu ir didelėmis heparino dozėmis nepatariama.

Vienu metu gydyti tiklopidinu ir mažomis (profilaktinėmis) heparino dozėmis reikia atsargiai (ligonį stebėti kliniškai ir biologiškai).

Kiti deriniai, dėl kurių reikia būti atsargiems

Su geriamaisiais antikoaguliantais – didėja krešėjimą mažinantis poveikis. Heparinas iškreipia protrombino tyrimo rezultatus.

Vietoje heparino pradedant gydyti geriamaisiais antikoaguliantais reikia:

a) ligonį atidžiai stebėti,

b) geriamųjų antikoaguliantų veikimui kontroliuoti protrombino aktyvumą tirti tada, kai heparinas protrombino aktyvumo jau pastebimai neveikia, arba tirti heparinui nejautriais reagentais.

Su (gliuko)kortikoidais

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos