Temos
NeuroMax forte
Vaistinis preparatas: NeuroMax forte
Puslapis: 2


Piridoksinas kaip kofermentas dalyvauja įvairiose aminorūgščių apykaitos reakcijose. Be to, jis būtinas niacino sintezei iš triptofano, tulžies bei nesočiųjų riebalų rūgščių ir porfirinų apykaitai. Piridoksiną aktyviai kaupia placenta, todėl jo poreikis nėštumo laikotarpiu yra didesnis. Be to, šio vitamino poreikį didina maistas, kurio sudėtyje yra baltymų perteklius. Piridoksino dienos racione turėtų būti 1,5 – 2,1 mg. Nėščioms moterims per dieną reikia 2 mg piridoksino. Šio vitamino trūkumas dažniausiai yra susijęs dar su kelių B grupės vitaminų trūkumu. Pirminis trūkumas dažniausiai pasireiškia alkoholizmu sergantiems žmonėms. Jo simptomai yra vėmimas, svorio mažėjimas, depresija, žvyninė egzema, ypač šalia burnos, nosies, akių, bei burnos gleivinės pokyčiai.

Cianokobalaminas reikalingas kaip kofermentas mutazių, dehidrazių ir reduktazių veiklai. Jo trūkumas dažniausiai atsiranda sutrikus rezorbcijai. Trūkstant šio vitamino gali atsirasti mažakraujystė, virškinimo trakto pokyčių, sutrikti nervų veikla, angliavandenių apykaita bei augimas. Cianokobalamino dienos racione turėtų būti 3 – 4 ?g.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Tiaminas rezorbuojamas iš plonosios žarnos aktyviu būdu. Maksimalus rezorbcijos pajėgumas yra maždaug 2,5 mg per dieną. Rezorbuotas tiaminas pernešamas į kepenis, iš kurių dalis vitamino patenka į tulžį ir grįžta atgal į žarnas, tačiau iš jų atgal į kraują nerezorbuojamas.

Dėl tiamino pertekliaus išmatos būna specifinio kepimo mielių kvapo. Tiaminas tolygiai pasiskirsto beveik visuose organizmo audiniuose ir prasiskverbia į motinos pieną. Dėl tirpumo vandenyje tiaminas beveik nesikaupia organizme, jo perteklius šalinamas su šlapimu metabolitų arba nepakitusios medžiagos forma. Suaugusių žmonių dienos racione turėtų būti maždaug 1 – 1,5 mg tiamino. Šios medžiagos atsargų organizme yra apie 30 mg. Tokio kiekio pusinės eliminacijos periodas yra maždaug 10 – 20 dienų.

Organizme piridoksinas paverčiamas piridoksaliu, kuris rezorbuojamas iš plonosios žarnos pasyvios difuzijos būdu. Pagrindinis metabolitas yra 4–piridokso rūgštis.

Cianokobalamino rezorbcija iš plonosios žarnos yra aktyvus, įsotinamas procesas, kuriame dalyvauja prisijungiantys šį vitaminą baltymai. Prie plazmos baltymų neprisijungia arba prisijungia silpna jungtimi mažiau negu 10 % kobalamino. Didžioji dalis cianokobalamino, t. y. daugiau negu pusę atsargų (3 – 5 mg), organizmas sukaupia kepenyse. Šis vitaminas cirkuliuoja enterohepatiniu ratu ir šalinamas su išmatomis. Šiek tiek jo išsiskiria ir su šlapimu.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Nepateikti.

6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Mikrokristalinė celiuliozė, etilceliuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, stearino rūgštis, hipromeliozė, dibutilo ftalatas, ricinų aliejus, talkas ir pigmentas (titano dioksidas E171).

6.2 Nesuderinamumas

Nežinoma.

6.3 Tinkamumo laikas

18 mėnesių.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos