Temos
ESCAPELLE
Vaistinis preparatas: ESCAPELLE
Puslapis: 2


Pavartojus ESCAPELLE, mėnesinės paprastai būna normalios ir prasideda įprastiniu laiku, nors kai kurioms moterims jos gali prasidėti ir keliomis dienomis anksčiau arba vėliau. Moteriai rekomenduotina kreiptis į gydytoją ir pradėti vartoti ar pritaikyti reguliarios kontracepcijos metodą. Jeigu po ESCAPELLE pavartojimo reguliariai hormoninių kontraceptikų geriančiai pacientei įprastiniu laiku mėnesinių nebūna, būtina patikrinti, ar ji ne nėščia.

Vieno ciklo metu pakartotinai ESCAPELLE gerti nerekomenduojama, kadangi gali sutrikti ciklas.

ESCAPELLE veiksmingumas yra mažesnis negu įprastinių reguliarių kontracepcijos būdų, todėl preparatas tinka tik tuo atveju, jei būtina skubi kontracepcija. Toms moterims, kurioms skubios pagalbos kontraceptiko gali prireikti gerti pakartotinai, patartina naudotis ilgalaikiu kontracepcijos būdu.

Skubios pagalbos kontraceptikas neatstoja apsaugos nuo lytiniu būdu plintančių ligų priemonių.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Levonorgestrelio metabolizmas sustiprėja, jei kartu vartojama kepenų fermentų induktorių. Vaistai, galintys mažinti levonorgestrelio turinčių preparatų poveikį, yra šie: barbitūratai (įskaitant primidoną), fenitoinas, karbamazepinas, rifampicinas, ritonaviras, rifabutinas, grizeofulvinas ir vaistažolių preparatai, kurių sudėtyje yra paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum).

Preparatai, kurių sudėtyje yra levonorgestrelio, gali slopinti ciklosporino metabolizmą ir didinti šio vaisto toksiškumo pavojų.

4.6 Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Nėščioms moterims ESCAPELLE skirti negalima. Nėštumo šis preparatas nenutraukia. Negausių epidemiologinių tyrimų duomenys rodo, jog vartojusių ESCAPELLE moterų, kurios pastojo, vaisiui žalingo poveikio nepasireiškė, tačiau neturima jokių duomenų apie tai, kokias pasekmes gali sukelti didesnės kaip 1,5 mg levonorgestrelio dozės ( žr. 5.3 skyrių).

Žindymo laikotarpis

Preparato patenka į motinos pieną. Jeigu ESCAPELLE moteris išgeria tuoj pat po žindymo ir po to kūdikio nežindo, galimas levonorgestrelio poveikis kūdikiui mažėja.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

ESCAPELLE poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus netirtas.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Dažniausiai pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis yra pykinimas. Dviejų skirtingų tyrimų metu nustatyti tokie nepageidaujami poveikiai 1,2.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

Labai dažni (>1/10): nesusijęs su menstruacijomis kraujavimas *

Dažni (>1/100, <1/10): krūtų jautrumas,

daugiau negu 7 paras vėluoja mėnesinės, **

nereguliarus kraujavimas ir tepios išskyros

Nervų sistemos sutrikimai

Labai dažni (>1/10): galvos skausmas

Dažni (>1/100, <1/10): svaigulys

Virškinimo trakto sutrikimai

Labai dažni (>1/10): pykinimas, pilvo apatinės dalies skausmas

Dažni (>1/100, <1/10): viduriavimas, vėmimas

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos