Temos
femoston
Vaistinis preparatas: femoston
Puslapis: 3


Pasikartojantis kraujavimas ar teplios išskyros gali kartais atsirasti per pirmąjį gydymo mėnesį. Jei šis kraujavimas ar išskyros po kurio laiko atsiranda gydymo metu ar neišnyksta jį nutraukus, turi būti ištiriama (gali reikėti atlikti gimdos gleivinės biopsiją), ar nėra gimdos gleivinės piktybinių auglių.

Krūties vėžys

Remiantis placebu kontroliuojamo tyrimo WHI (angl. The Women‘s Health Iniative Study) ir epidemiologinių tyrimų, įskaitant ir MWS (angl. The Million Women Study), atsitiktinių imčių duomenimis, nustatyta, kad moterims keletą metų skiriant estrogenų, estrogenų ir progestogenų ar tibolono PHT, padidėja krūties vėžio rizika (žr. 4.8 skyrių).

Visais PHT atvejais padidėjusi rizika išryškėja per keletą preparato vartojimo metų ir didėja priklausomai nuo jo trukmės, tačiau nutraukus gydymą, per keletą metų (ne ilgiau kaip per penkis) ji vėl tampa tokia pati.

MWS tyrimo metu santykinė krūties vėžio rizika buvo didesnė, kai su konjuguotu arklio estrogenu (KAE) ar estradioliu (E2) buvo papildomai skiriama progestogeno, nepriklausomai nuo jo tipo, vartojimo nuoseklumo ir nuo to, ar vaisto vartojama nuolat. Nėra duomenų, kad vaistinio preparato vartojant skirtingai, skirtųsi rizika.

WHI tyrimo metu nustatyta, kad nuolatinis konjuguoto arklių estrogeno ir medroksiprogesterono acetato (KAE + MPA) preparato vartojimas buvo susijęs su krūties vėžio rizika, kuri buvo šiek tiek didesnė ir dažniau pasitaikė metastazių į tam tikrų vietų limfmazgius, lyginant su placebu.

PHT, ypač gydymas estrogenais kartu su progestogenais, tankina mamografija gaunamą vaizdą. Dėl to gali būti sunku nustatyti krūties vėžį radiologiniu būdu.

Venų tromboembolizacija

Dėl PHT atsiranda didesnė santykinė venų tromboembolizacijos (VTE), t.y. giliųjų venų trombozės ir plaučių arterijos embolijos, rizika. Vienos atsitiktinės imties ir epidemiologinių tyrimų metu vaisto vartojančioms pacientėms nustatyta nuo dviejų iki trijų kartų didesnė šių ligų rizika, lyginant su preparato nevartojančioms moterimis. Apskaičiuota, kad preparato nevartojančioms 50–59 metų moterims per 5 metus būna 3 VTE atvejai iš 1000, o 60–69 metų moterims – 8 iš 1000. Apskaičiuota, kad sveikoms 50–59 metų moterims, vartojančioms PHT preparatų, per 5 metus dar prisidės 2–6 (maždaug 4) VTE atvejai iš 1000, o 60–69 metų pacientėms – 5–15 (maždaug 9) iš 1000. VTE atsiradimo tikimybė labiausiai tikėtina per pirmuosius PHT metus.

Visuotinai pripažinti VTE rizikos veiksniai yra pacientės ir jos šeimos narių ligos, didelis nutukimas (kai kūno svorio indeksas yra >30 kg/m2) ir sisteminė raudonoji vilkligė (SRV). Nėra bendros nuomonės dėl galimos varikozinių venų įtakos VTE atsiradimui.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos