Temos
Nušalimas


Esant dideliam šalčiui atviras kūno dalis patartina ištepti lašiniais arba taukais, o pėdas virš kojinių dar apvynioti laikraščiais, ypač jei tenka toli eiti arba važiuoti rogėmis.

Yra trys nušalimo laipsniai:

1. Pirmasis laipsnis - nuožvarba. Oda parausta, paskui pabąla, tampa nejautri; šilumoje nušalusios vietos pamėlsta, skauda, niežti. Nušalimas jaučiamas visą gyvenimą, kai tik nušalusi vieta patenka į šaltį. Nužvarbusią odą patartina patepti ichtioliu, paskui daryti šiltas voneles su taninu, ąžuolo žieve, alūnu arba actu. Dieną tas vietas laikyti šiltai, o nakčiai patepti ichtioliu ir aprišti. Nužvarbus visam kūnui, reikia 10 minučių pasėdėti šiltoje (35 laipsnių) vonioje. Po vonios gerai nusišluostyti, apsitrinti kamparo spiritu, o ypač skaudančias vietas dar pabarstyti bismutu su krakmolu.

2. Dėl antro laipsnio nušalimo oda smarkiai pabąla ir patinsta, iškyla pūslių, gali atsirasti žaizdų; jas reikia tepti ichtioliu, apskritai gydyti kaip paprastas žaizdas.

Tokio sušalusio žmogaus niekada negalima tempti, o tik nešti, nes nuo šalčio jo kaulai tampa trapūs ir greit lūžta. Tačiau nereikia iš karto įnešti į šiltą patalpą. Iš pradžių ištrinkite sniegu arba ledu ir tik tada, kai jis.šiek tiek atšils, įneškite į vidų. Ištrintas vietas šlapinkite šaltu vandeniu, apvyniokite šaltu rankšluosčiu, nes kitaip ligoniui labai skauda. Kambaryje reikia trinti degtine, duoti uostyti amoniaką, o kai atsigaus, pagirdyti karšta arbata, kava, vynu, gerai apkloti.

<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos