Temos
Thymoglobuline
Vaistinis preparatas: Thymoglobuline
Puslapis: 3


Nepageidaujami poveikiai, atsirandantys Thymoglobuline infuzijos metu ir po jos, yra:

Galimi sisteminiai nepageidaujami poveikiai, kaip šaltkrėtis, karščiavimas, hipotenzija, tachikardija, vėmimas ir dusulys. Buvo pastebėti taip pat ir lokalūs nepageidaujami poveikiai, tokie kaip ir skausmas infuzijos vietoje, ir periferinis tromboflebitas.

vėlyvos alerginės reakcijos tokios, kaip seruminė liga (karščiavimas, niežėjimas, bėrimas su sąnarių ir raumenų skausmu) gali atsirasti 7-15 gydymo dieną. Ūmios alerginės reakcijos yra išimtis.

Dažniausi ir sunkiausi nepageidaujami poveikiai atsiranda po pirmosios infuzijos. Galbūt kai kurių iš jų išsivystymas susijęs su citokinų išsiskyrimu. Premedikacija kortikosteroidais ir antihistamininiais vaistais bei sumažintas infuzijos greitis ar didelio skiediklio (izotoninio 0,9% natrio chlorido ar 5% gliukozės tirpalai) tūrio vartojimas gali sumažinti tam tikrų nepageidaujamų poveikių dažnumą ir sunkumą.

Gydymo metu ir po gydymo triušio imunoglobulinu prieš žmogaus T limfocitus, kaip pranešama, gali išsivystyti nepageidaujami poveikiai, susiję su antikūnų sukeltomis kryžminėmis reakcijomis, tokie kaip neutropenija ir trombocitopenija. Poveikis gali atsirasti per pirmąsias 2 gydymo dienas ar pabaigus jį. Šių poveikių mechanizmas – kryžminės antikūnų reakcijos su neutrofilais ir trombocitais. Leukocitų ir trombocitų kiekio stebėjimas padeda sumažinti šių poveikių sunkumą ir dažnumą.

Gydymo metu ir po gydymo triušio imunoglobulinu prieš žmogaus T limfocitus, kaip pranešama, gali išsivystyti nepageidaujami poveikiai, susiję su per stipria imunosupresija, tokie kaip infekcinės komplikacijos (bakterijų, grybų, virusų ir parazitų sukeltos) ir retai piktybiniai procesai (ypač limfoproliferaciniai sindromai). Pažymėtina, kad ankstesnis arba greta kitų imunosupresinių vaistų vartojimas gali prisidėti prie per stiprios imunosupresijos.

Limfoproliferacinių sutrikimų grėsmė padidėja greta vartojant kitus imunosupresinius vaistus.

4.9 Perdozavimas

Netyčinis perdozavimas (>5 mg/kg/d) gali sukelti leukopeniją ir trombocitopeniją. Ilgalaikis triušio imunoglobulino prieš žmogaus T limfocitus vartojimas (ilgiau kaip 3 savaites) gali skatinti sunkias infekcijas ir padidina limfomos grėsmę.

5. FARMAKOLOGINĖS savybės

IMUNOSUPRESINIS VAISTAS

Farmakoterapinė grupė: selektyvus imunosupresantas, ATC kodas: L04AA04

5.1 Farmakodinaminės savybės

Triušio imunoglobulinas prieš žmogaus T limfocitus – selektyvus imunosupresinis vaistas (veikiantis prieš T limfocitus).

Triušio imunoglobulino prieš žmogaus T limfocitus veikimo mechanizmas yra:

Limfocitų išeikvojimas – galbūt svarbiausias imunosupresijos, sukeltos triušio imunoglobulino prieš žmogaus T limfocitus, mechanizmas.

Thymoglobuline atpažįsta daugelį molekulių, tokių kaip CD2, CD3, CD4, CD8, CD11a, CD18, CD25, HLA-DR IR HLA I klasės antigenai, dalyvaujančių T ląstelių aktyvacijos kaskadoje audinių atmetimo reakcijos metu.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos