Temos
Sumatriptan Sandoz
Vaistinis preparatas: Sumatriptan Sandoz
Puslapis: 3


Neištyrus širdies ir kraujagyslių sistemos būklės sumatriptano draudžiama skirti pacientams, kuriems yra išeminės širdies ligos rizikos veiksnių, pvz., ligonis serga cukriniu diabetu, daug rūko ar vartoja nikotino pakeičiamosios terapijos preparatų (žr. 4.3 skyrių). Jei yra minėtų rizikos veiksnių, moterims po menopauzės ir vyresniems negu 40 metų vyrams šio vaistinio preparato reikia vartoti labai atsargiai. Vis dėlto visiems išemine širdies liga sergantiems pacientams iš anksto šią ligą nustatyti neįmanoma. Labai retai žmonėms, nesergantiems širdies ir kraujagyslių sistemos liga, atsirasdavo sunkių širdies komplikacijų.(žr. 4.8 skyrių).

Sumatriptano reikėtų atsargiai vartoti pacientams, sergantiems sureguliuota hipertenzija, nes pastebėta, kad kai kuriems vartojantiems šį vaistinį preparatą pacientams trumpam padidėjo kraujospūdis ir periferinių kraujagyslių pasipriešinimas. Po vaistinio preparato pateikimo į rinką buvo pastebėta, jog kai kuriems žmonėms, pavartojusiems selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) ir sumatriptano, retais atvejais atsirasdavo serotonino sindromo požymių (psichikos sutrikimas, autonominės nervų sistemos nestabilumas, nervų ir raumenų funkcijų sutrikimai). Taip pat pranešama apie serotonino sindromą kartu vartojant triptanų ir serotonino bei noradrenalino reabsorbcijos inhibitorių (SNRI).

Jei sumatriptano ir SSRI ar SNRI vartojimas kartu yra kliniškai pagrįstas, patartina atitinkamai stebėti pacientą (žr. 4.5 skyrių).

Sumatriptano reikėtų atsargiai vartoti pacientams, sergantiems ligomis, kurios gali reikšmingai paveikti vaistinio preparato absorbciją, metabolizmą ar ekskreciją, pvz., kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimu.



Sumatriptano turėtų atsargiai vartoti pacientai, kuriems anksčiau yra buvę traukulių arba esant kitiems rizikos veiksniams, kurie mažina smegenų traukulinio aktyvumo slenkstį( žr. 4.8 skyrių).

Vartojant sumatriptano pacientams, kurių jautrumas sulfamidams padidėjęs, gali kilti alerginė reakcija – nuo padidėjusio odos jautrumo iki anafilaksijos. Kryžminio jautrumo įrodymų yra nedaug, tačiau skirti sumatriptaną šiems pacientams reikėtų atsargiai.

Nepageidaujamas poveikis gali pasireikšti dažniau, jei triptanų vartojama kartu su vaistažolių preparatais, kurių sudėtyje yra jonažolių (Hypericum perforatum).

Ilgesnį laiką vartojami vaistais nuo galvos skausmo jį gali dar labiau pasunkinti. Patyrus ar įtarus tokią būklę reikia pasikonsultuoti su gydytoju ir nutraukti gydymą. Pacientams, kuriems nepaisant (ar dėl) reguliaraus vaistų nuo galvos skausmo vartojimo, dažnai ar kasdien skauda galvą, galima įtarti piktnaudžiavimo medikamentais sukeltą galvos skausmą (PMGS).

Negalima viršyti rekomenduojamos dozės.

Pacientams, kuriems yra retas paveldimas sutrikimas, pvz., galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės trūkumas ar gliukozės-galaktozės malabsorbcija, šio medikamento vartoti negalima, kadangi jo sudėtyje yra laktozės.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos