Temos
CAPD/DPCA 19
Vaistinis preparatas: CAPD/DPCA 19
Puslapis: 2


Maišelį, į kurį telpa ne daugiau kaip 3000 ml, reikėtų šildyti tinkamu šildomuoju padėklu. Jei maišelyje yra 2000 ml ir pradinė tirpalo temperatūra yra 22 (C, šildyti reikia maždaug 120 min. Temperatūra kontroliuojama automatiškai, didžiausia ji gali būti 39 (( 1)(C. Smulkesnė informacija yra pateikta maišelio šildymo instrukcijoje. Mikrobangų krosnelėje šildyti nerekomenduojama, kadangi tirpalas gali perkaisti.

Pilvaplėvės dializės kateteriu per 5 – 20 minučių reikiama tirpalo dozė infuzuojama į pilvaplėvės ertmę. Jeigu laikomasi gydytojo nurodymų, pilvaplėvės ertmėje tirpalas turėtų išlikti 2 – 10 valandų, t.y. tol, kol šalinamų medžiagų koncentracija kraujyje ir dializės tirpale suvienodės, po to jį reikia nudrenuoti. Priklausomai nuo to, koks reikalingas osmosas, CAPD/DPCA 19 galima vartoti pakaitomis su kitokiais pilvaplėvės dializės tirpalais, kuriuose gliukozės kiekis mažesnis (t.y. mažesnis osmoliariškumas).

Jei pilvaplėvės dializę ligonis turės atlikti namuose pats, būtina jį išmokyti tinkamai naudotis aparatu. Pacientą gali mokyti tik patyrę medicinos darbuotojai. Gydytojas privalo įsitikinti, kad ligonis, prieš pradėdamas pilvaplėvės dializę, šią procedūrą gali atlikti kvalifikuotai. Jei kyla problemų ar abejonių, pacientas turi kreiptis į gydytoją.

Vartojant gydytojo nurodytą dozę, pilvaplėvės dializę būtina atlikti kasdien.

Gydymas pilvaplėvės dialize turėtų trukti tol, kol bus reikalinga pakeičiamoji inkstų terapija.

4.3. Kontraindikacijos

CAPD/DPCA 19 draudžiama vartoti, jei yra:

(laktatacidozė;

(sunki hipokaliemija;

(sunki hipokalcemija;

(hipovolemija;

(arterinė hipotenzija.

Kadangi preparate yra fruktozės, jo negalima vartoti ligoniams, netoleruojantiems fruktozės (paveldėtas fruktozės netoleravimas).

Prieš gydant medikamentu kūdikius arba mažus vaikus, būtina nustatyti, ar nėra paveldėto fruktozės netoleravimo, kuris anksčiau buvo nepastebėtas.

Pilvaplėvės dializės apskritai nepatariama pradėti, jei yra:

( nesenas pilvo sužeidimas, nesena operacija (arba tokia anksčiau atlikta operacija, po kurios atsirado fibrozinių sąaugų), sunkus pilvo nudegimas, pilvo prakiurimas;

( uždegimas (dermatitas), apimantis didelį pilvo odos plotą;

( žarnų uždegimas (pvz., Krono liga, opinis kolitas, divertikulitas);

( nustatytas peritonitas;

( vidinė arba išorinė pilvo fistulė;

( bambos, kirkšnies arba kitokia pilvo išvarža;

( pilvo ertmės auglys;

( ileusas;

( plaučių liga, ypač pneumonija;

( sepsis;

( labai sunki hiperlipemija;

( kacheksija ir labai greitai krintantis svoris, ypač tuo atveju, jei baltymų į į organizmą patenka per mažai;

( pacientas yra fiziškai ir protiškai neveiksnus ir negali atlikti pilvaplėvės dializės taip, kaip nurodo gydytojas.

Jei žinoma, kad uremijos pilvaplėvės dialize pašalinti neįmanoma (taip atsitinka retai), dializės atlikti nerekomenduojama.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos