Temos
Kviečių želmenys ir vegetariškas maistas

Puslapis: 2

Į litrinį stiklainį dvylikai valandų pamerkiu kviečių grūdus (kviečių grūdų turi būti ketvirtadalis stiklainio). Du kartus per dieną juos praplaunu ir paskleidus leidžiu jiems išleisti daigelius. Po paros ar dviejų vos pradėjusius dygti kviečių grūdus vėl suberiu į litro talpos indą, iki viršaus pripilu vandens ir apdengusi 48 valandas laikau kambario temperatūroje. Skystis ant išmirkusių grūdų ir yra daigintų kviečių vanduo. Jis yra švelnaus citrinos skonio. Greitam vartojimui šį skystį nupilu į kitą indą, o ilgesniam įdedu į šaldytuvą. Jis tinka vartoti kelias dienas. Geriamas atskirai arba kartu su kitomis sultimis, nes dėl esančio jame vitamino E veikia kaip oksilatas. Įsidėmėkite, kad idealūs yra kambario temperatūros gėrimai, todėl ąsotėlyje visuomet turėkite kviečių vandens.

Ant tų pačių kviečių grūdų vėl užpilu vandens ir laikau kambario temperatūroje 24 valandas. Nupylusi skystį, kad būtų galima vartoti antrą kartą, grūdus trečią kartą užpilu vandeniu. Po to grūdus sulesinu paukšteliams, jiems tokie patinka.

Kuo vertingas kviečių vanduo?

Tai organinis fermentų prisotintas gėrimas, kuriame yra gaubtinei žarnai būtinų bakterijų ir maistui virškinti reikalingų ekstrafermentų.

Ar galima kviečių vandenį vartoti kartu su kviečių želmenų sultimis?

Žinoma, nors manau, kad kviečių želmenų sultis geriausia gerti vienas. Beje, daugelis žmonių jas vartoja per pusę sumaišytas su kviečių vandeniu, nes tokios jos daug skanesnės.

Ar tikrai galima kviečių želmenų sultis maišyti su kitomis sultimis?

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos