Temos
Panogastin
Vaistinis preparatas: Panogastin
Puslapis: 2


Jaunesnių negu 12 metų vaikų Panogastin 20 mg gydyti nerekomenduojama, kadangi apie tokio amžiaus vaikų gydymą duomenų yra mažai.

Bendrieji nurodymai

Kramtyti ar traiškyti Panogastin 20 mg skrandyje neirias tabletes draudžiama. Reikia nuryti visą tabletę, užgeriant vandeniu.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas pantoprazolui arba bet kuriai pagalbinei Panogastin 20 mg skrandyje neirių tablečių medžiagai.

Vartojimas kartu su atazanaviru (kaip ir kitų PSI atveju) (žr. 4.5 skyrių).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Jeigu yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, gydymo, ypač ilgalaikio, pantoprazolu metu reikia reguliariai matuoti kepenų fermentų kiekį. Jeigu jis padidėja, gydymą reikia sustabdyti.

Neselektyvių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) sukeliamos opos profilaktikai Panogastin 20 mg reikia skirti tik tiems pacientams, kuriems NVNU reikia vartoti nuolat ir kuriems yra padidėjusi virškinimo trakto komplikacijų rizika. Rizikos padidėjimą reikia nustatyti, atsižvelgiant į individualius rizikos veiksnius, pvz., senyvą amžių (( 65 metai), anamnezėje skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opos ar kraujavimas iš viršutinės virškinimo trakto dalies.

Pantoprazolas, kaip ir visi kiti skrandžio rūgšties išskyrimą slopinantys vaistiniai preparatai, dėl druskos rūgšties kiekio sumažėjimo arba jos nebuvimo gali sukelti vitamino B12 (cianokobalamino) trūkumą. Tai reikia turėti omenyje, ypač ilgai gydant pacientus, kurių organizme yra sumažėjusios vitamino B12 atsargos arba kuriems yra ypatingų šio vitamino absorbcijos sutrikimo veiksnių.

Jeigu atsiranda perspėjančių simptomų (pvz., ženklus nenumatytas kūno svorio mažėjimas, pasikartojantis vėmimas, disfagija, vėmimas krauju, anemija ar melena), yra arba įtariama, kad yra, skrandžio opa, reikia ištirti, ar nėra piktybinio proceso, kadangi pantoprazolas gali lengvinti simptomus ir dėl to uždelsti diagnozės nustatymą.

Jeigu simptomai neišnyksta nepaisant tinkamo gydymo, ligonį reikia iš naujo ištirti.

Dėl bet kokių priežasčių, įskaitant protonų siurblio inhibitorių poveikį, sumažėjus skrandžio rūgštingumui, jame padaugėja bakterijų, kurių paprastai būna virškinimo trakte. Gydymas rūgšties kiekį skrandyje mažinančiais preparatais gali šiek tiek padidinti virškinimo trakto infekcijos, pvz., salmoneliozės ir kampilobakteriozės, riziką.

Ilgalaikio, ypač trunkančio ilgiau negu vienerius metus, gydymo metu pacientus reikia reguliariai stebėti.

Jeigu po 4 gydymo savaičių, reakcijos į vaistinį preparatą nebūna, pacientą reikia iš naujo ištirti.

Jaunesnių negu 12 metų vaikų gydymo šiuo vaistiniu preparatu patirties dar nėra.

Šiame vaistiniame preparate yra maltitolio.

Pacientams, kuriems yra retas paveldimas fruktozės netoleravimas, Panogastin 20 mg skrandyje neirių tablečių vartoti negalima.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos