Temos
Insultas (apopleksija)


Insultas ištinka plyšus kraujagyslei ir kraujui išsiliejus į smegenis. Kartais būna trombui užkimšus smegenų kraujagyslę. Tuojau reikia pakviesti gydytoją. Tačiau jeigu tenka patiems pagelbėti ligoniui, reikia imtis tokių priemonių: ligonį paguldyti taip, kad galva būtų aukščiau, prie galvos pridėti ledo, o prie kojų - garstyčių trauklapius. Jeigu jų namie nėra, ligonį- pasodinti lovoje pusiau sėdomis, o kojas įmerkti į kibirą su karštu vandeniu.

Kai ligonis atgaus sąmonę, reikia jam padaryti klizmą su druska ir actu (ne esencija), o kai skrandis pradės veikti, duoti dar vidurius laisvinančių vaistų.

Jeigu pasirodys, kad ligoniui po apopleksijos paralyžiavo vieną pusę - rankas, kojas, liežuvį, reikia ledą dėti ne ant paralyžiuotos pusės, bet ant kitos, ir dėti visą laiką, kol ligoniui skaudės galvą, kitaip kraujo išsiliejimas gali pasikartoti. Nustojus skaudėti galvą, reikia paralyžiuotas dalis trinti tokiu tepalu: viena dalis spirito, dvi dalys kokio nors aliejaus. Be to, gerai trinti eteriu, bet nearti prie ugnies, kad eteris neužsiliepsnotų. Vakare gerai ištrynus eteriu, kitos dienos rytą tas dalis patepti vazelinu, o vakare - vėl eteriu.

Jeigu po insulto ligonis ir pasitaiso, po to jam reikia būti labai atsargiam, ypač jeigu jis dirba protinį darbą. Negalima gerti alkoholinių gėrimų, kuo mažiau vartoti druskos, cukraus, nevalgyti riebaus maisto.

Liaudiška priemonė. Ištikus insultui praduria abiejų rankų venas prie alkūnės sulenkimo ir išleidžia tamsų kraują, kol pradės bėgti šviesus kraujas, tada mirties pavojus praeina.



<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas straipsnis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos