Temos
Lasix Retard
Vaistinis preparatas: Lasix Retard
Puslapis: 2


hipoproteinemija, pvz., susijusi su nefrozės sindromu (gali būti silpnesnis gydomasis furosemido poveikis ir stipresnis ototoksinis jo poveikis). Tokiems pacientams dozė parenkama atsargiai.

Furozemidą vartojantiems pacientams paprastai rekomenduojama reguliariai tirti natrio, kalio ir kreatinino koncentraciją serume, ypač jei yra didelė elektrolitų pusiausvyros sutrikimo rizika, arba pacientas papildomai netenka reikšmingo kiekio skysčių (pvz., jis vemia, viduriuoja, gausiai prakaituoja). Būtina pašalinti pasireiškusią hipovolemiją, dehidrataciją, reikšmingus elektrolitų arba rūgščių ir šarmų pusiausvyros sutrikimus (gali net tekti laikinai nutraukti furozemido vartojimą).

Vartojimas kartu su risperidonu

Risperidono placebu kontroliuojamo klinikinio tyrimo, kuriame dalyvavo demencija sergantys senyvi pacientai, metu buvo pastebėtas mirtingumo atvejų padažnėjimas pacientams, gydytiems furozemidu kartu su risperidonu (7,3 %; amžiaus vidurkis - 89 metai, ribos 75 – 97 metai), palyginti su pacientais, kurie buvo gydyti tik risperidonu (3,1 %; amžiaus vidurkis - 84 metai, ribos 70 – 96 metai), ar tik furozemidu (4,1 %; amžiaus vidurkis - 80 metų, ribos 67 – 90 metų). Panašių duomenų nebuvo gauta vartojant risperidoną kartu su kitais diuretikais (daugiausia su mažomis tiazidų grupės diuretikų dozėmis).

Šiems duomenims paaiškinti nenustatytas joks patofiziologinis mechanizmas, nepastebėta jokio mirties priežasties dėsningumo. Nepaisant to, reikia laikytis atsargumo ir, prieš nusprendžiant taikyti gydymą kitais stipriais diuretikais kartu su risperidonu, apsvarstyti šio derinio vartojimo riziką ir naudą. Pacientams, vartojantiems kitų diuretikų kartu su risperidonu, mirties atvejų nepadaugėjo. Nepriklausomai nuo gydymo, bendras mirtingumo rizikos veiksnys buvo dehidracija ir todėl jos reikia vengti demencija sergantiems senyviems pacientams (žr. 4.3 skyrių).

Lasix Retard kietose kapsulėse yra sacharozės, todėl jų negalima skirti pacientams, kuriems yra retas paveldimas sutrikimas ( fruktozės netoleravimas, gliukozės ir galaktozės malabsorbcija arba sacharazės ir izomaltazės stygius.

Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Maistas

Atrodo, kad maisto įtaka furozemido rezorbcijai priklauso nuo vaisto formos. Geriamuosius furozemido preparatus rekomenduojama vartoti nevalgius.

Vaistai

Nerekomenduojami deriniai

Furozemido suleidus į veną 24 valandų laikotarpiu po chloralio hidrato pavartojimo, pavieniais atvejais gali pasireikšti paraudimas dėl kraujo priplūdimo, prakaitavimo priepuolių, neramumas, pykinimas, kraujospūdžio padidėjimas ir tachikardija. Atsižvelgiant į tai, kartu su chloralio hidratu furozemido vartoti nerekomenduojama.

Furozemidas gali sustiprinti aminoglikozidų ir kitų ototoksinių vaistų ototoksinį poveikį, kuris gali būti nepraeinantis, todėl kartu su jais furozemido galima skirti tik neabejotinai būtinais atvejais.

Deriniai, kuriuos reikėtų vartoti atsargiai

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos