Temos
Hemofilija


Tai seniai žinoma liga. Svarbiausias požymis - sutrikęs kraujo krešėjimas, net dėl mažiausio sužeidimo kraujavimą sunku sustabdyti.

Labiausiai prieinama priemonė kraujavimui sustabdyti - tai motinos pienas, bet ne anksčiau kaip praėjus dviem savaitėms po gimdymo. Reikia pienu suvilgyti sterilią marlę arba paprastą švarų, sausą, išvirintą audeklo gabalėlį ir pridėti prie žaizdos. Jeigu tokio pieno po ranka nėra, galima tik palengvinti ligonio padėtį aukščiau pakėlus kraujuojančią vietą ir ją prispaudus ir laukti, kol pati gamta ateis į pagalbą. Gali prireikti perpilti kraują.

Sergantiems hemofilija reikia maitintis daugiausia tokiais produktais, kuriuose yra vitamino K (jis skatina kraujo krešėjimą), būtent: špinatais, svogūnų laiškais, šviežiais kopūstais.<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas straipsnis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą

Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos