Temos
Genotropin
Vaistinis preparatas: Genotropin
Puslapis: 3


Gydymas pradedamas skiriant nedidelę dozę – 0,150,3 mg per parą. Dozė turėtų būti palaipsniui didinama, atsižvelgiant į kiekvieno paciento poreikį, kuris nustatomas pagal IGF-I koncentraciją. Gydymo tikslas turėtų būti IGF-I koncentracija, ne mažesnė ir ne didesnė kaip 2 SDS nuo pagal amžių pakoreguoto vidurkio. Pacientams, kurių IGF-I koncentracija gydymo pradžioje yra normali, turėtų būti duodama augimo hormono, kol pasiekiamas IGF-I lygis yra aukštesnėje normalios koncentracijos dalyje, tačiau neviršijant 2 SDS. Organizmo reakcija ir šalutiniai poveikiai taip pat galėtų būti naudojami kaip gairės dozių titravimui. Palaikomoji paros dozė retai viršija 1,0 mg per parą. Moterims gali reikėti didesnių dozių negu vyrams, o vyrų jautrumas IGF-I gali laikui bėgant didėti. Tai reiškia, kad egzistuoja rizika, jog moterys, ypač tos, kurioms taikoma estrogeno pakaitinė terapija per os, gauna nepakankamą gydymą, o vyrai – pernelyg didelį. Todėl kas 6 mėnesius reikia pakartotinai patikslinti augimo hormono dozę. Įprastinė fiziologinio augimo hormono gamyba su amžiumi mažėja, todėl dozes reikia mažinti. Vyresnių kaip 60 metų amžiaus pacientų gydymas pradedamas 0,1 – 0,2 mg doze per parą, vėliau dozė gali būti pamažu didinama, atsižvelgiant į individualų paciento poreikį. Turi būti vartojama mažiausia veiksminga dozė. Šių pacientų vartojama palaikomoji paros dozė retai viršija 0,5 mg per parą.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Genotropin draudžiama vartoti, jei yra aktyvaus naviko požymių. Prieš pradedant gydyti, reikia baigti priešnavikinį gydymą.

Genotropin draudžiama vartoti vaikų augimui skatinti, jei jų epifizinės kremzlės yra sukaulėjusios.

Genotropin vartoti draudžiama, jei sergama ūmine gyvybei pavojinga liga, kurią sukelia komplikacijos po atviros širdies operacijos, pilvo operacijos, dėl dauginės atsitiktinės traumos ar ūminio kvėpavimo nepakankamumo ir pan. (jei pacientams taikoma pakaitinė terapija, žr. 4.4 skyrių).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Diagnozę gali nustatyti ir gydymą Genotropin turi paskirti ir stebėti tik gydytojas, turintis atitinkamą kvalifikaciją ir patirtį diagnozuojant ir gydant pacientus, turinčius anksčiau minėtas terapines indikacijas.

Miozitas yra labai retas šalutinis poveikis, kuris gali būti susijęs su konservantu mkrezoliu. Pasireiškus mialgijai arba neįprastai stipriam skausmui injekcijos vietoje, reikėtų ištirti, ar nėra miozito. Diagnozei pasitvirtinus, toliau reikėtų vartoti Genotropin be mkrezolio.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos