Temos
Gliclazide GAMMA
Vaistinis preparatas: Gliclazide GAMMA
Puslapis: 3


Gydymą galima pradėti tik tuo atveju, jei tikėtina, kad ligonis reguliariai valgys, įskaitant pusryčius. Svarbu, kad į organizmą su maistu reguliariai patektų angliavandenių, kadangi valgant vėlai, per mažai arba maistą, kuriame yra nedaug angliavandenių, padidėja hipoglikemijos rizika. Hipoglikemijos pavojus didesnis laikantis mažai kaloringos dietos, po ilgalaikio arba sunkaus fizinio krūvio, išgėrus alkoholio arba kartu vartojant kelių hipoglikeminį poveikį sukeliančių preparatų.

Pavartojus sulfonilkarbamido darinių, gali pasireikšti hipoglikemija (žr. 4.8 skyrių). Kai kada ji gali būti sunki ir ilgalaikė. Tokiu atveju ligonį gali prireikti stacionarizuoti ir kelias dienas gydyti gliukoze.

Kad hipoglikemijos rizika būtų mažesnė, reikia tinkamai parinkti pacientą, dozę ir ligoniui gerai išaiškinti, kaip reikia preparato vartoti.

Toliau išvardyti hipoglikemijos riziką didinantys veiksniai.

Gydytojo nurodymų nevykdymas arba neįstengimas vykdyti (ypač senyviems žmonės).

Prasta mityba, nereguliarus valgymas, valgio praleidimas, badavimo laikotarpiai, dietos keitimas.

Pusiausvyros tarp fizinio krūvio ir angliavandenių vartojimo nebuvimas.

Inkstų nepakankamumas.

Sunkus kepenų nepakankamumas;

Gliclazide GAMMA 30 mg modifikuoto atpalaidavimo tablečių perdozavimas.

Kai kurie endokrininės sistemos sutrikimai: skydliaukės sutrikimai, hipopituitarizmas, antinksčių nepakankamumas;.

Kai kurių preparatų vartojimas kartu (žr. 4.5 skyrių).

Inkstų ar kepenų funkcijos nepakankamumas

Pacientų, sergančių kepenų nepakankamumu arba sunkiu inkstų nepakankamumu, organizme gliklazido farmakokinetika ir (arba) farmakodinamika gali būti pakitusi. Tokiems pacientams pasireiškusi hipoglikemija gali užtrukti ilgiau, todėl būtina pradėti tinkamai gydyti.

Informacija pacientams

Pacientus ir jų šeimos narius reikia informuoti apie hipoglikemijos pavojų, jos simptomus, gydymą bei jos pasireiškimą skatinančius veiksnius. Pacientui reikia pasakyti, kad labai svarbu laikytis nurodytos dietos, reguliariai atlikinėti fizinius pratimus ir reguliariai matuoti gliukozės kiekį kraujyje.

Bloga gliukozės koncentracijos kraujyje kontrolė

Ligonių, kurie gydomi nuo cukrinio diabeto, gliukozės koncentracijos kraujyje kontrolė gali pakisti dėl bet kurio iš šių veiksnių: karščiavimo, traumos, infekcijos ar chirurginės operacijos. Kai kuriais atvejais gali reikėti vartoti insulino.

Laikui bėgant silpnėja bet kokio geriamojo vaistinio preparato nuo diabeto, įskaitant gliklazidą, gliukozės koncentraciją kraujyje mažinantis poveikis. Tokio poveikio priežastis gali būti ligos progresavimas arba organizmo reakcijos į gydymą silpnėjimas. Toks pokytis vadinamas antriniu neveiksmingumu. Jis skiriasi nuo pirminio neveiksmingumo, kai veiklioji medžiaga nebūna veiksminga pirmaeilės terapijos metu. Prieš darant išvadą, kad pasireiškė antrinis neveiksmingumas, būtina apsvarstyti, ar tinkamai parinkta dozė ir ar ligonis laikosi nurodytos dietos.

Laboratoriniai tyrimai

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos