Temos
Gliclazide Servier
Vaistinis preparatas: Gliclazide Servier
Puslapis: 3


Gliclazide Servier galima skirti tik tiems žmonėms, kurie valgo reguliariai, įskaitant pusryčius. Svarbu su maistu reguliariai gauti angliavandenių, kadangi valgant vėlai, mažai arba maistą, kuriame angliavandenių yra nedaug, padidėja hipoglikemijos rizika. Laikantis mažai kaloringos dietos, po ilgalaikių arba sunkių pratimų, išgėrus alkoholio arba vartojant kartu kelis hipoglikeminį poveikį sukeliančius preparatus, hipoglikemija pasireiškia greičiau.

Hipoglikemija gali pasireikšti vartojant sulfonilkarbamido darinių, (žr. 4.8 skyrių). Kai kada ji gali būti sunki ir ilgalaikė. Tokiu atveju ligonį gali prireikti stacionarizuoti ir kelias dienas gydyti gliukoze.

Kad hipoglikemijos pasireiškimo rizika sumažėtų, reikia atidžiai ištirti, ar Gliclazide Servier gydyti galima, tiksliai nustatyti jo dozę ir gerai pacientui paaiškinti, kaip šio preparato vartoti.

Hipoglikemijos pasireiškimo rizika didėja, jeigu:

- pacientas nevykdo arba neįstengia vykdyti (ypač senyvi žmonės) vartojimo nurodymų;

- pacientas maitinasi prastai, nereguliariai, praleidžia valgymą, badauja ar pakeičia dietą;

- nėra pusiausvyros tarp fizinio krūvio ir angliavandenių vartojimo;

- yra inkstų funkcijos nepakankamumas;

- yra sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas;

- perdozuojama GLICLAZIDE SERVIER;

- yra kai kurių endokrininės sistemos sutrikimų: skydliaukės funkcijos sutrikimas, hipofizės ar antinksčių nepakankamumas;

- kartu vartojama kitokių preparatų (žr. 4.5 skyrių).

Pacientų, sergančių kepenų nepakankamumu arba sunkiu inkstų nepakankamumu, organizme gliklazido farmakokinetika ir (arba) farmakodinamika gali kisti. Tokiems ligoniams pasireiškusi hipoglikemija gali išsilaikyti ilgiau, todėl būtinas tinkamas gydymas.

Informacija pacientams

Pacientus ir jų šeimos narius reikia informuoti apie hipoglikemijos galimybę, simptomus, gydymą bei veiksnius, skatinančius jos pasireiškimą. Pacientui reikia paaiškinti, kad labai svarbu laikytis nurodytos dietos, reguliariai atlikinėti fizinius pratimus ir reguliariai matuoti gliukozės kiekį kraujyje.

Silpnas gliukozės kiekio kraujyje mažėjimas

Gliukozės kiekį kraujyje reguliuojantis vaistinių preparatų nuo diabeto poveikis gali kisti dėl karščiavimo, traumos, infekcijos ar operacijos. Tokiu atveju kai kuriems ligoniams gali prireikti vartoti insulino.

Bet kokio geriamojo vaisto nuo cukrinio diabeto hipoglikeminį poveikį daugelis pacientų pajunta per tam tikrą laiką: tai gali priklausyti nuo diabeto sunkumo progresavimo arba dėl sumažėjusios reakcijos į gydymą. Šis reiškinys žinomas kaip antrinis neveiksmingumas, kuris skiriasi nuo pirminio, kada veiklioji medžiaga yra neveiksminga pirmosios terapijos metu. Prieš darant išvadą, kad pasireiškė antrinis neveiksmingumas, būtina apsvarstyti, ar tinkamai parinkta dozė ir ar pacientas laikosi nurodytos dietos.

Laboratoriniai tyrimai

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos