Temos
neo-angin be cukraus
Vaistinis preparatas: neo-angin be cukraus
Puslapis: 2


Farmakoterapinė grupė – antiseptikas, ATC kodas – R02AA20

neo-angin be cukraus pastilės veikia kaip gerklės antiseptikas, skausmo malšinamąjį poveikį sąlygoja 2,4  dichlorbenzilo alkoholio, amilmetakrezolio ir levomentolio derinys.

2,4  dichlorbenzilo alkoholis ir amilmetakrezolis

Pagrindinės pastilių sudedamosios medžiagos 2,4  dichlorbenzilo alkoholis [C7H6Cl2O] ir amilmetakrezolis [C12H18O] literatūroje apibūdinami kaip antiseptinės medžiagos, kurios palengvina burnos ir nosiaryklės gleivinės uždegimo simptomus. Baktericidinis šių medžiagų poveikis remiasi bakterijų ląstelių membranos suardymu dėl paviršinio poveikio, greičiausiai dėl sąveikos su ląstelės membranos lipidais. Manoma, kad patogeno baltymų ir nukleo rūgščių sintezė taip pat yra sutrikdoma dėl poveikio bazinio metabolizmo baltymams.

Levomentolis

Levomentolis [C10H20O] daugiausiai naudojamas bronchito, sinusito ir panašių susirgimų simptomams malšinti. Levomentolis malšina skausmą dėl šalčio receptorių stimuliavimo gleivinėje (dėl tokio poveikio laikinai susitraukia ir vėliau išsiplėčia periferinės kraujagyslės).

Poveikis konkrečioms mikrobų rūšims

Vaistas antiseptiškai veikia patogenines mikroorganizmų padermes burnos ir gerklės gleivinėje. Paprastai tai yra gramteigiamos ir gramneigiamos bakterijų padermės (pvz.: stafilokokai, pneumokokai ir ?-hemoliziniai streptokokai). In vitro tyrimais nustatytas ir priešgrybelinis poveikis prieš Candida albicans.

Suminis visų veikliųjų medžiagų poveikis

neo-angin sudaro trys aktyviosios medžiagos, kurios kartu veikia kaip burnos ir gerklės antiseptikas. Dėl antiseptinio ir šaldančio bei greito skausmą malšinančio poveikio uždegimo simptomai palengėja. In vitro tyrimais nustatyta, kad visų trijų medžiagų derinys veikia daug efektyviau negu kiekviena iš medžiagų atskirai. Kiekviena iš veikliųjų medžiagų papildo viena kitos antiseptinį poveikį. Levomentolis kitų dviejų aktyviųjų medžiagų poveikį papildo skausmą malšinančiu poveikiu dėl šalčio receptorių stimuliavimo gleivinėje. Vaistą tinka vartoti lengvos burnos ir nosiaryklės infekcinės ligos pradžioje – tai mažina tikimybę, jog ligai gydyti prireiks antibiotikų.

Remiantis ilgamete patirtimi, poveikio veiksmingumo sumažėjimas vartojant ilgą laiką yra mažai tikėtinas.

5.2 Farmakokinetinės savybės

neo-angin sudėtyje esančios veikliosios medžiagos vietinį antiseptinį ir silpnesnį vietinį anestetinį poveikį daro tik kartu. Čiulpiant pastilės formos vaistą arba jam lėtai tirpstant burnos ertmėje, veikliosios medžiagos dėl gerų adhezinių savybių prilimpa prie burnos ertmės gleivinės ir veikia ilgiau. Visos sudemamosios medžiagos yra greitai absorbuojamos ir greitai išskiriamos.

2,4-dichlorbenzilo alkoholis

Absorbcija

2,4-dichlorbenzilo alkoholis yra absorbuojamas žarnyne.

Pasiskirstymas

2,4-dichlorbenzilo alkoholis nepasižymi kumuliaciniu poveikiu.

Metabolizmas

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos