Temos
Escadra
Vaistinis preparatas: Escadra
Puslapis: 3


Ezomeprazolo, kaip ir kitų protonų siurblio inhibitorių, negalima vartoti kartu su atazanaviru (žr. 4.5 skyrių).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Jeigu atsiranda perspėjamųjų simptomų (pvz., reikšmingas neplanuotas kūno svorio mažėjimas, pasikartojantis vėmimas, disfagija, vėmimas krauju ar melena), įtariama, kad yra skrandžio opa, arba ji yra, reikia ištirti, ar nėra piktybinio proceso, kadangi Escadra gali lengvinti simptomus ir dėl to diagnozė gali būti nustatyta vėliau.

Ilgą laiką, ypač ilgiau kaip metus, gydomus pacientus reikia reguliariai tikrinti.

Pacientams, kurie vaistinio preparato vartoja pagal poreikį, reikia patarti, kad pasikeitus simptomų pobūdžiui, kreiptųsi į gydytoją. Skiriant ezomeprazolo vartoti pagal poreikį, reikia apsvarstyti galimą sąveiką su kitais vaistiniais preparatais, atsižvelgiant į kintančią ezomeprazolo koncentraciją plazmoje (žr. 4.5 skyrių).

Skiriant ezomeprazolo Helicobacter pylori naikinti, reikia atsižvelgti į galimą visų trijų kartu vartojamų preparatų sąveiką su kitais vaistiniais preparatais. Klaritromicinas stipriai slopina CYP3A4, todėl, jei pacientas vartoja kitų preparatų, kuriuos metabolizuoja CYP3A4 (pvz., cisaprido), gydymo trimis preparatais metu reikia atsižvelgti į klaritromicino vartojimo kontraindikacijas ir sąveiką.

Gydymas protonų siurblio inhibitoriais gali šiek tiek didinti virškinimo trakto infekcijos (pvz., sukeltos Salmonella ir Campylobacter bakterijų) atsiradimo riziką (žr. 5.1 skyrių).

Escadra sudėtyje yra sacharozės. Šio vaistinio preparato negalima skirti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas, gliukozės ir galaktozės malabsorbcija arba sacharazės ir izomaltazės stygius

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Ezomeprazolo poveikis kitų vaistinių preparatų farmakokinetikai

Vaistiniai preparatai, kurių absorbcija priklauso nuo pH

Gydymo ezomeprazolu metu mažėja skrandžio sulčių rūgštingumas, todėl gali didėti arba mažėti vaistinių preparatų, kurių absorbciją veikia skrandžio sulčių rūgštingumas, absorbcija. Gydymo ezomeprazolu (kaip ir kitais skrandžio rūgšties sekrecijos inhibitoriais ar antacidiniais preparatais) metu gali mažėti ketokonazolo ir itrakonazolo absorbcija.

Sveikiems savanoriams vartojant omeprazolo (40 mg kartą per parą) kartu su 300 mg atazanaviro ir 100 mg ritonaviro, gerokai sumažėjo atazanaviro ekspozicija (AUC, Cmax ir Cmin sumažėjo maždaug 75%). Atazanaviro dozės padidinimas iki 400 mg omeprazolo poveikio atazanaviro ekspozicijai nekompensavo. Protonų siurblio inhibitorių, įskaitant ezomeprazolą, kartu su atazanaviru vartoti negalima (žr. 4.3 skyrių).

Vaistiniai preparatai, kuriuos metabolizuoja CYP2C19

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos