Temos
Dygioji šunobelė


Rhamnus cathartica L. (F VIII)

(Syn. Rhamnus spinosa Gilib.)

Dygioji šunobelė priklauso šaltekšninių (Rhamnaceae) šeimai.

Tai daugiametis krūmas arba neaukštas medelis. Žydi gegužės mėn. pabaigoje ir birželio mėn. pradžioje neryškiais smulkiais, žalsvos spalvos žiedeliais. Rudenį subręsta juodai rudos spalvos, maždaug žirnio didumo vaisiai. Sakutės dygliuotos. Auga pamiškėse, atšlaitėse.

Mokslinėje ir liaudies medicinoje vartojami vaisiai, tai yra uogos, ir žievė (Fructus Rhamni cathartici, Baccae Spinae cervinae, Cortex Rhamni catharticae). Vaisiai renkami rudenį, rugsėjo ir spalio mėn., žievė — pavasarį (gegužės mėn.) ir džiovinama 45—60°C temperatūroje.

Svarbiausios veikličsios medžiagos yra antragliukozidai-ramnoemodinasy ramnorinas, flavoniniai junginiai, pektinas ir organinės Tūgštys. Antragliukozidai hidrolizės poveikyje skyla į emodiną ir cukrines medžiagas.

Terapinės dozės veikia kaip švelniai vidurius laisvinanti ir didinanti tulžies sekreciją priemonė. Tai labai vertinga ir visada užtikrintai veikianti žaliava prieš lėtinius vidurių užkietėjimus.



<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas straipsnis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos