Temos
Meloxicam-ratiopharm
Vaistinis preparatas: Meloxicam-ratiopharm
Puslapis: 2


Dializuojamiems pacientams, kuriems yra sunkus inkstų nepakankamumas, negalima vartoti didesnės kaip 7,5 mg paros dozės. Pacientams, kuriems yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimas, t. y. žmonėms, kurių kreatinino klirensas yra didesnis negu 25 ml/min., dozės mažinti nereikia (nurodymai dėl dozavimo nedializuojamiems ligoniams, kuriems yra sunkus inkstų nepakankamumas, pateikti 4.3 skyriuje).

Kepenų veiklos sutrikimas

Pacientams, kuriems yra lengvas arba vidutinio sunkumo kepenų veiklos sutrikimas, dozės mažinti nereikia (nurodymai dėl dozavimo ligoniams, kuriems yra sunkus kepenų veiklos sutrikimas, pateikti 4.3 skyriuje).

Vaikai

Jaunesniems negu 15 metų vaikams meloksikamo vartoti negalima.

Šis vaistinis preparatas yra skirtingo stiprumo, todėl gali būti patogiau vartoti.

Kontraindikacijos

Meloksikamo vartoti draudžiama, jei yra:

nėštumas ar žindymo laikotarpis (žr. 4.6 skyrių);

padidėjęs jautrumas meloksikamui, bet kuriai pagalbinei medžiagai arba panašaus poveikio vaistams, pvz., nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU) ar acetilsalicilo rūgščiai. Pacientams, kuriems po acetilsalicilo rūgšties ar kitokių NVNU pavartojimo atsirado astmos požymių, nosies polipų, angioneurozinė edema ar dilgėlinė, meloksikamo vartoti negalima;

kraujavimas iš virškinimo trakto ar perforacija, susijusi su ankstesniu gydymu NVNU, anamnezėje;

aktyvi arba pasikartojanti pepsinė opa ar kraujavimas (du ar daugiau atskirų nustatyto išopėjimo ar kraujavimo epizodų);

kraujavimas į smegenis arba kitoks kraujavimas;

sunkus kepenų veiklos sutrikimas;

sunkus inkstų veiklos nepakankamumas (jeigu ligonis negydomas dialize);

sunkus širdies nepakankamumas.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Meloksikamo veiksmingumas pasireiškia ne iš karto, todėl į tai turi būti atsižvelgiama kai reikia greitai numalšinti skausmą.

Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei (žr. 4.2 skyrių ir žemiau aprašytą pavojų virškinimo traktui bei širdies ir kraujagyslių sistemai).

Prieš pradedant gydyti meloksikamu būtina išsiaiškinti, ar pacientas nesirgo stemplės, skrandžio uždegimu ir(ar) pepsine opa ir įsitikinti, kad jis visiškai pasveiko. Gydymo meloksikamu metu ligonius, kuriems buvo minėtų ligų, reikia reguliariai tikrinti, ar jos nepradeda kartotis.

Poveikis virškinimo traktui

Pacientus, sirgusius virškinimo trakto liga (pvz., opiniu kolitu, Crohn‘o liga), NVNU reikia gydyti atsargiai, nes būklė gali pasunkėti (žr. 4.8 skyrių). Pacientus, kuriems yra virškinimo trakto sutrikimo simptomų arba kurie yra sirgę šio trakto ligomis reikia atidžiai stebėti, ar jiems neatsirado virškinimo sutrikimų, ypač kraujavimo iš virškinimo trakto.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos