Temos
ZOLAFREN
Vaistinis preparatas: ZOLAFREN
Puslapis: 2


Kai yra daugiau kaip vienas veiksnys, galintis lėtinti metabolizmą (moteriškoji lytis, senyvas amžius, nerūkantysis), pradinė dozė turi būti mažesnė. Prireikus, dozę tokiems pacientams didinti atsargiai.

(Taip pat žr. 4.5 ir 5.2 skyrius)

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei ZOLAFREN tablečių medžiagai.

Uždaro kampo glaukomos rizika.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Labai retai ZOLAFREN gydomiems pacientams pastebėta hiperglikemija ir/arba cukrinio diabeto išsivystymas arba paūmėjimas , retkarčiais su ketoacidoze ar koma; pasitaikė keletas mirties atvejų. Kai kuriems iš jų prieš tai padidėjo kūno svoris, kuris galėjo būti predisponuojantis veiksnys.

Pacientus, sergančius cukriniu diabetu arba turinčius diabeto rizikos veiksnių, rekomenduojama atidžiai kliniškai stebėti.

Ūminiai simptomai, tokie kaip prakaitavimas, nemiga, tremoras, nerimas, pykinimas ar vėmimas buvo pastebėti labai retai (<0,01%) staiga nutraukus gydymą olanzapinu. Nutraukti gydymą olanzapinu reikėtų palaipsniui mažinant dozę.

Kitos kartu esančios ligos. Olanzapinas in vitro veikia anticholinergiškai, tačiau klinikinių tyrimų patirtis rodo, kad toks nepageidaujamas poveikis pasireiškia retai. Dar mažai yra klinikinės patirties olanzapinu gydant ligonius, sergančius ir kitomis ligomis, todėl jį atsargiai skirti pacientams, kuriems yra prostatos hipertrofija, paralyžinis žarnų nepraeinamumas ar panaši būklė.

Olanzapino nerekomenduojama skirti dopamino agonistų sukeltoms psichozėms gydyti Parkinsono liga sergantiems pacientams. Klinikinių tyrimų metu pastebėta, kad skiriant olanzapiną labai dažnai ir dažniau nei placebo grupėje (taip pat žiūrėti 4.8) Parkinsono ligos simptomai pasunkėjo ir atsirado haliucinacijų, bei olanzapinas nebuvo efektyvesnis lyginant su placebu gydant psichozės simptomus. Šių klinikinių tyrimų metu buvo reikalaujama, kad ligonio pradinė būklė būtų stabili vartojant mažiausias efektyvias vaistų Parkinsono ligai gydyti (dopamino agonistų) dozes ir visų klinikinių tyrimų metu nebūtų keičiami nei vaistai Parkinsono ligai gydyti, nei jų dozės. Gydymas olanzapinu buvo pradėtas nuo 2,5 mg /parą ir tyrėjų nuožiūra palaipsniui didinamas iki maksimalios dozės - 15 mg/parą .

Olanzapinas nėra patvirtintas su demencija susijusių psichozių ir (arba) elgesio sutrikimų gydymui. Nerekomenduojamas būtent šios grupės pacientams dėl mirtingumo ir cerebrovaskulinių sutrikimų rizikos padidėjimo.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos