Temos
LUXFEN
Vaistinis preparatas: LUXFEN
Puslapis: 4


Tais atvejais, kai brimonidinas buvo vartotas kaip sudedamoji paveldėtos glaukomos gydymo dalis, naujagimiams ir kūdikiams buvo brimonidino perdozavimo simptomų, pvz., sąmonės netekimo, hipotenzijos, hipotonijos, bradikardijos, hipotermijos, cianozės ir apnėjos atvejų (žr. 4.3 skyrių). III fazės 3 mėn. trukmės tyrimų, kuriuose dalyvavo 2 – 7 metų vaikai, sergantys glaukoma, kuriems gydymas beta adrenoblokatoriais buvo nepakankamai veiksmingas, papildomas gydymas brimonidinu lėmė didelį somnolencijos dažnį (55 (). 8 ( vaikų somnolencija buvo sunki, gydymą dėl jos reikėjo nutraukti 13 ( vaikų. Su amžiumi somnolencijos dažnis mažėjo ir mažiausias (25 () buvo 7 metų vaikų grupėje. Tačiau didesnę įtaką šiai grupei turėjo kūno svoris: vaikams, sveriantiems ( 20 kg somnolencija pasireiškė dažniau (63 (), negu sveriantiems ( 20 kg (25 () (žr. 4.4 skyrių).

4.9 Perdozavimas

Perdozavimas vartojant į akis

Suaugusiems žmonėms perdozavimo, kuris nėra tikėtinas vaistinio preparato vartojant į akis, atvejų nebuvo, tačiau naujagimiams ir kūdikiams, kurie brimonidinu buvo gydyti kaip sudedamąja paveldėtos glaukomos gydymo dalimi, buvo brimonidino perdozavimo simptomų (įskaitant sąmonės netekimą, hipotenziją, hipotoniją, bradikardiją, hipotermiją, cianozę ir apnėją) atvejų.

Sisteminis perdozavimas, vaisinio preparato per apsirikimą išgėrus

Dviem suaugusiems žmonėms, per apsirikimą išgėrusiems 9 – 10 lašų brimonidino , pasireiškė nepageidaujamas poveikis: hipotenzijos epizodai. Praėjus 8 val. po pavartojimo, vienam iš minėtų pacientų pasireiškė reaktyvioji hipertenzija. Abiem pacientams minėtas poveikis visiškai išnyko per 24 val. Kitam pacientui, išgėrusiam nežinomą kiekį brimonidino, nepageidaujamas poveikis nepasireiškė. Apie pastebėtą sunkų nepageidaujamą poveikį vaikams, per apsirikimą išgėrusiems brimonidino, buvo pranešta arba paskelbta spaudoje. Jiems atsirado CNS slopinimo simptomų, įprastinė trumpalaikė koma arba didesnis sąmonės pritemimas, hipotonija, bradikardija, hipotermija ir apnėja, todėl reikėjo taikyti intensyviąją terapiją, prireikus ( ir intubaciją. Visi minėti pacientai dažniausiai per 6 – 24 val. visiškai pasveiko.

Pastebėta, kad kitokių geriamųjų alfa-2 adrenomimetikų perdozavimas sukelia hipotenziją, asteniją, vėmimą, letargiją, sedaciją, bradikardiją, aritmiją, miozę, apnėją, hipotoniją, hipotermiją, kvėpavimo slopinimą ir traukulius.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – simpatikomimetikai skirti glaukomos gydymui, ATC kodas – S01EA05.

Brimonidinas yra alfa-2 adrenomimetikas. Alfa-2 adrenoreceptorius jis veikia 1 000 kartų selektyviau negu alfa-1 adrenoreceptorius.

Dėl tokio selektyvumo brimonidinas nesukelia midriazės ir smulkiųjų kraujagyslių susitraukimo, susijusio su heterogeniniu žmogaus tinklainės transplantantu.

Lokaliai pavartotas brimonidino tartratas žmogui mažina akispūdį, tačiau širdies ir kraujagyslių sistemos bei plaučių parametrus veikia silpnai.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos