Temos
DRIPTANE
Vaistinis preparatas: DRIPTANE
Puslapis: 2


Atsargiai skirti pacientams, kuriems yra diafragmos stemplinės angos išvarža ir refliuksinis ezofagitas, kadangi anticholinerginiai vaistai gali pabloginti būklę.

Šio vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

Padidėjus aplinkos temperatūrai, gydymas oksibutininu gali sumažinti prakaitavimą, todėl gali pasireikšti neadekvati šilumos apykaitą reguliuojančių mechanizmų reakcija. Dėl to gali ištikti šilumos smūgis (perkaitimas). Tokia rizika padidėja:

labai seniems ir labai jauniems pacientams (kūdikiams, vaikams, senyvo amžiaus pacientams);

sergantiems lėtinėmis ligomis (ypač širdies ir kraujagyslių, inkstų, nervų bei psichikos ligomis).

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Atsargiai vartoti kartu su kitais anticholinerginiais vaistais, kadangi gali sustiprėti anticholinerginis poveikis. Buvo užfiksuoti pavieniai sąveikos atvejai tarp anticholinerginių vaistų ir klozapino, fenotiazidų, amantadino, butirofenonų, levodopa, digitalio, triciklinių antidepresantų, todėl vartojant vieno kurio nors iš šių vaistų DRIPTANE reikėtų vartoti atsargiai.

Jeigu skrandis ištuštėja lėčiau, oksibutininas gali paveikti kitų vaistų absorbciją: kartu su oksibutininu negalima vartoti lizurido, atropino, imaprimino, H1 antihistamininių preparatų, atropino antispazminių preparatų, anticholinerginių preparatų Parkinsono ligai gydyti, dizopiramido, fenotiazino neuroleptikų.

Atsargumo priemonių reikia imtis, jei oksibutininas yra skiriamas vartoti kartu su citochromo P450 3A4 fermentų sistemos inhibitoriais, pvz., su ketonazolu (stipriu CYP3A4 inhibitoriumi) ir kitais vaistais grybelinėms ligoms gydyti arba su makrolidiniais antibiotikais (pvz., eritromicinu ir klaritromicinu), kurie gali pakeisti pagrindinius oksibutinino farmakokinetinius parametrus.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumas: nėra įrodyta, kad vartoti oksibutinino moteriai nėštumo metu yra saugu, taip pat ir tyrimai su gyvūnais neįrodė, kad skirti oksibutininą nėštumo metu yra visiškai nerizikinga. Todėl DRIPTANE skirti nėščiai moteriai reikia tik tuomet, kai tikrai būtina, kai laukiama nauda motinai viršys galimą žalą vaisiui.

Žindymas: DRIPTANE neturėtų būti skiriama krūtimi maitinančiai moteriai, kadangi nėra duomenų apie su pienu išsiskiriančio oksibutinino kiekį.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

DRIPTANE gali sukelti mieguistumą ir pabloginti regėjimą, todėl pacientai turėtų būti įspėti, kad vartojant šio vaisto gali sumažėti gebėjimas vairuoti, valdyti mechanizmus ar dirbti kitus pavojingus darbus, reikalaujančius budrumo.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos