Temos
Apsinuodijimas tabaku


Smarkus apsinuodijimas tabaku pasitaiko retai, tik tais atvejais, kai silpnas, nerūkantis žmogus staiga pakliūva į kambarį, pilną tabako dūmų. Jis ima dusti ir netenka sąmonės. Reikia jį išnešti j gryną orą, apšlakstyti veidą šaltu vandeniu, kas 15 minučių duoti po valgomąjį šaukštą tanino tirpalo (arbatinis šaukštelis stiklinei vandens).

Chroniškai kasdien nuodijasi milijonai žmonių. Rūkymo žalą daugiausia sudaro ne tabako dūmuose esantis nikotinas, o anglies oksidas ir daug kitų nuodų. Žmogui rūkant tie nuodai sudaro dervą, kuri rūkalius nudažo pilkšvai gelsva spalva ir yra daugelio sunkių ligų priežastis.

Ypač žalinga rūkyti rytais, dar nevalgius - gali atsirasti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos op.a. Visada reikia iš pradžių ką nors suvalgyti arba išgerti kavos, pieno, ir tik tada rūkyti. Žalingiausi yra cigarai ir cigaretės, nes į burną kartu su dūmais patenka daug nuodingų junginių. Mažiau žalos pridaro pypkės rūkymas. Patartina į cigaretės galą, kuris yra prie lūpų, įkišti gabaliuką vatos - jame ir kaupsis visi žalingi tabako degimo produktai.



<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas straipsnis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos