Temos
CIRRUS
Vaistinis preparatas: CIRRUS
Puslapis: 2


alkoholio ar kitų centrinę nervų sistemą (CNS) slopinančių medžiagų (sustiprėja CNS slopinimas ir sutrinka veikla);

rusmenės (aritmijos rizika).

Atsargiai skirti ir tuomet, kai anticholinerginis poveikis yra nepageidaujamas, pvz., sergantiems prostatos hipertrofija ar susilaikius šlapimui.

Taip pat atsargiai reikia gydyti pacientus, esančius padidintos rizikos grupėje susirgti hemoraginiu insultu, kadangi vartojant tuo pačiu metu vazokonstriktorius, tokius kaip bromokriptinas, pergolidas, lisuridas, kabergolinas, ergotaminas ar bet kokius kitus vaistus, mažinančius gleivinės paburkimą, tokius kaip nosies dekongestantai, kurie naudojami per burną ar per nosį (fenilpropanolaminas, fenilefrinas, efedrinas) gali atsirasti vazokonstrikcija ir padidėti kraujo spaudimas.

Dėl vazokonstrikcinio pseudoefedrino poveikio, pacientus, kurie yra padidėjusio krešumo rizikoje, kaip uždegiminiai žarnyno susirgimai, reikia gydyti atsargiai.

Kadangi ir pseudoefedrinas, ir NSAID gali padidinti kraujo spaudimą, pacientams su padidėjusiu kraujospūdžiu, pseudoefedriną kartu su NSAID reikia skirti atsargiai.

Pseudoefedrinu, kaip ir kitomis centrinę nervų sistemą stimuliuojančiomis medžiagomis, galimas piktnaudžiavimas.

Šiuo vaistu negalima gydyti pacientų, sergančių įgimtu galaktozės netoleravimu, Lapp laktazės trūkumu ar gliukozės-galaktozės malabsorbcijos sindromu.

Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Yra atlikti cetirizino ir cimetidino, ketokonazolio, eritromicino, azitromicino ir pseudoefedrino farmakokinetinės sąveikos tyrimai; kokia nors farmakokinetinė sąveika nenustatyta.

Atliekant pakartotinių teofilino (400 mg vieną kartą per dieną) ir cetirizino dozių tyrimą, nustatyta, kad nedaug (16 %) sumažėja cetirizino klirensas, tuo tarpu teofilino apykaita kartu vartojant cetirizino nepakinta.

Nepastebėta nepalankios farmakodinaminės sąveikos atliekant cetirizino ir cimetidino, glipizido, diazepamo ir pseudoefedrino tyrimus. Atlikti cetirizino ir azitromicino, eritromicino, ketokonazolio, teofilino ir pseudoefedrino tyrimai kliniškai reikšmingos nepalankios sąveikos nerodė. Pavyzdžiui, cetiriziną skiriant kartu su makrolidais ar ketokonazoliu kliniškai reikšmingų EKG pokyčių nestebėta.

Atliekant pakartotinių ritonaviro (600 mg du kartus per dieną) ir cetirizino (10 mg per dieną) dozių tyrimą, nustatyta, kad cetirizino poveikis sustiprėja maždaug 40 %, tuo tarpu ritonaviro apykaita kartu vartojant cetirizino nepakinta.

Kartu vartojant simpatikomimetinių aminų ir MAO inhibitorių, galima hipertenzinė krizė. Kadangi MAO inhibitoriai veikia ilgai, minėta sąveika gali pasireikšti net 15 parų laikotarpiu po jų vartojimo nutraukimo.

Simpatikomimetiniai aminai gali silpninti antihipertenzinį beta adrenoblokatorių ir antisimpatikotonikų, pvz., metildopos, guanetidino, rezerpino, poveikį (žr. “Specialūs įspėjimai”).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos